Uhříněveský zpravodaj 7-8/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je středa, 23. 8. 2017, 21:27:57

Dnes je 23.8.2017

Svátek má Sandra

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den pro připomenutí obchodu s otroky a jeho zrušení

Zítra má svátek Bartoloměj

23. 8. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 20 až 24°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Jsme čtvrtý nejpřívětivější úřad v Praze

Typ: Aktuality
logoV soutěži "Přívětivý úřad", ve které se hodnotí přístupnost, transparentnost a komunikace úřadu, jsme obsadili čtvrté místo z 19ti zúčastněných úřadů městských částí Hl. města Prahy.

V soutěži "Přívětivý úřad", ve které se hodnotí  přístupnost, transparentnost a komunikace úřadu, jsme obsadili čtvrté místo z 19ti zúčastněných úřadů městských částí Hl. města Prahy.

V loňském roce MV ČR poprvé zahájilo soutěž o „PŘÍVĚTIVÝ ÚŘAD“, která je zaměřena na úřady obcí s rozšířenou působností. Na prvních třech místech se v České republice umístil Liberec, MČ Praha 18 a Žďár nad Sázavou. Úřady 190 obcí se dobrovolně zúčastnily dotazníkového šetření a byly hodnoceny na základě stanovených kritérií.

Přístup úředníka k občanovi rozhoduje

Přívětivý úřad má rozšířenou úřední dobu, a je tak přívětivý vůči pracujícím, kteří nemají čas vyřídit si úřední záležitosti v pracovní době a nechtějí si brát kvůli cestě na úřad dovolenou.

V letošním roce v únoru vyplnil obsáhlý dotazník i náš úřad. V květnu jsme byli pozváni ke slavnostnímu vyhodnocení ve vzdělávacím institutu do Benešova. Bohužel, získali jsme „pouze“ bramborovou medaili, ale i ta je cenná, neboť 4. místo mezi 19ti zúčastněnými úřady městských částí Hl. města Prahy je velmi dobré  ocenění.

Na celkové výsledky, kdy se do soutěže zapojilo 165 úřadů obcí s rozšířenou působností v celé republice, se můžete podívat na stránkách MV ČR.

Vytvořeno: 24. 5. 2017
Poslední aktualizace: 19. 8. 2017 23:04