Uhříněveský zpravodaj 6/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je úterý, 27. 6. 2017, 8:53:46

Dnes je 27.6.2017

Svátek má Ladislav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den politických vězňů
  • Světový den rybářství
  • Světový den sdělovacích prostředků
  • Světový den diabetiků

Zítra má svátek Lubomír

27. 6. 2017

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Jsme čtvrtý nejpřívětivější úřad v Praze

Typ: Aktuality
logoV soutěži "Přívětivý úřad", ve které se hodnotí přístupnost, transparentnost a komunikace úřadu, jsme obsadili čtvrté místo z 19ti zúčastněných úřadů městských částí Hl. města Prahy.

V soutěži "Přívětivý úřad", ve které se hodnotí  přístupnost, transparentnost a komunikace úřadu, jsme obsadili čtvrté místo z 19ti zúčastněných úřadů městských částí Hl. města Prahy.

V loňském roce MV ČR poprvé zahájilo soutěž o „PŘÍVĚTIVÝ ÚŘAD“, která je zaměřena na úřady obcí s rozšířenou působností. Na prvních třech místech se v České republice umístil Liberec, MČ Praha 18 a Žďár nad Sázavou. Úřady 190 obcí se dobrovolně zúčastnily dotazníkového šetření a byly hodnoceny na základě stanovených kritérií.

Přístup úředníka k občanovi rozhoduje

Přívětivý úřad má rozšířenou úřední dobu, a je tak přívětivý vůči pracujícím, kteří nemají čas vyřídit si úřední záležitosti v pracovní době a nechtějí si brát kvůli cestě na úřad dovolenou.

V letošním roce v únoru vyplnil obsáhlý dotazník i náš úřad. V květnu jsme byli pozváni ke slavnostnímu vyhodnocení ve vzdělávacím institutu do Benešova. Bohužel, získali jsme „pouze“ bramborovou medaili, ale i ta je cenná, neboť 4. místo mezi 19ti zúčastněnými úřady městských částí Hl. města Prahy je velmi dobré  ocenění.

Na celkové výsledky, kdy se do soutěže zapojilo 165 úřadů obcí s rozšířenou působností v celé republice, se můžete podívat na stránkách MV ČR.

Vytvořeno: 24. 5. 2017
Poslední aktualizace: 24. 5. 2017 16:51