Uhříněveský zpravodaj 6/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je úterý, 27. 6. 2017, 14:24:45

Dnes je 27.6.2017

Svátek má Ladislav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den politických vězňů
  • Světový den rybářství
  • Světový den sdělovacích prostředků
  • Světový den diabetiků

Zítra má svátek Lubomír

27. 6. 2017

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C. Noční teploty 18 až 14°C.

RODIČE! Poučte své děti, jak se zachovat, když jsou kontaktovány třetí osobou!

Typ: Bezpečnost | Aktuality
ilustrativní obrázekV posledních dnech došlo k pokusu o únos dítěte v Uhříněvsi, jiných částech Prahy i Středních Čechách!
22. 2. Aktualizace:

Vážení rodiče,

ředitel školy ZŠ Jandusů oznámil sdělení rodiče, že 21. 2. 2017 došlo v ulici V Potokách v Praze Uhříněvsi k oslovení žáka I. stupně školy cizí osobou. Vzhledem ke zveřejněné události v Klánovicích Vás, prosíme, o přiměřené poučení žáků v obecné rovině: "Obecně se nedávat do řeči s cizími osobami, ani s nimi nikam nechodit. V případě nebezpečí utéct, případně křičet o pomoc."

O této události je informována jak Městská policie, tak Policie ČR. Městská policie bude vykonávat zvýšený dohled u všech škol a školských zařízení.

23. 2. Doplňující informace:

Policie ČR nám sdělila:
Touto formou Vás chci upozornit na několik případů v poslední době jak ve Středních Čechách, tak v různých částech Prahy, kdy starší muž ve věku okolo 50-ti let, česky mluvící, prošedivělý, oslovuje děti poblíž škol a pokouší se je nalákat na cestu s ním. Muž se pravděpodobně pohybuje starším vozem typu kombi, bílé barvy, hranatějších tvarů s oprýskaným lakem karoserie a manuálním stahováním oken.
Jakékoliv poznatky předejte ihned na linku 158, příslušné místní oddělení policie nebo kriminální policii.

Policie ČR místní oddělení Uhříněves 274 868 059.

17. 12. jsme vydali toto varování:
Dle ověřených informací od Policie ČR a Městské polie došlo na území Klánovic a Šestajovic o pokus nalákání dítěte do auta postarším mužem.

Na webových stránkách MČ Praha-Klánovic je varování:
Na území Klánovic nabízel postarší muž v bílém autě svezení žačce 1.stupně základní školy. Dívka se naštěstí zachovala duchapřítomně a utekla. Policie ČR byla o případu informována.

Dbejte prosím zvýšené opatrnosti a připomeňte dětem zásady bezpečného chování v podobných situacích.

Na facebooku píše jedna z klánovických maminek:
Přátelé, pohovořte, prosím, se svými dětmi o bezpečnosti. Dnes cestou ze školy u Josefky zastavil starší muž v autě a chtěl ji naložit :-(. Josí se podařilo utéct. Vše je nahlášeno na policii. Stalo se to na rohu ulice K Rukavičkárně v Klánovicích. Včera pak údajně nějaký starší muž kontaktoval děcko na zastávce autobusu v Šestajovicích.
Nechci působit paniku, ale buďmě, prosím, obezřetní. Muž byl prošedivělý, cca 50+, krátké vlasy, neměl brýle, byl neoholený, ale neměl plnovous ani knír, jen strniště. Na sobě měl světlehnědou košili. Vůz bylo kombi bílé barvy, starší, lehce oprýskané a hranatější. Okýnko stahoval manuálně

Poučte své děti, jak se zachovat v podobných situacích!

Vytvořeno: 17. 2. 2017
Poslední aktualizace: 31. 5. 2017 23:06