Uhříněveský zpravodaj 9/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je úterý, 19. 9. 2017, 15:36:42

Dnes je 19.9.2017

Svátek má Zita

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den míru
  • Den, kdy mluvíme jako piráti

Zítra má svátek Oleg

19. 9. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť. Denní teploty 11 až 15°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Žádost o kompostéry na bioodpad

Typ: Životní prostředí | ostatní
ilustrativni obrazekHlavní město Praha v zastoupení Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, se rozhodlo využít 68. výzvu Operačního programu životní prostředí a podat žádost ve věci nákupu kompostérů.

Hlavní město Praha v zastoupení Odboru ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, se rozhodlo využít 68. výzvu Operačního programu životní prostředí a podat žádost ve věci nákupu kompostérů. V rámci projektového záměru se předpokládá nákup asi 2000 ks. Tento počet je pouze orientační, prioritou je poskytnutí kompostéru s předpokládaným objemem 800 až 1400 litrů (podle toho, zda bude jednokomorový nebo dvoukomorový) s kvalitativními znaky, které umožní kvalitně kompostovat. Žádost bude pro město zpracovávat společnost ISES, kontaktní osoba: Mgr. Jitka Kluzová.

V rámci projektového záměru je třeba zjistit závazný zájem konkrétních žadatelů, kteří vyplní internetový formulář s žádostí o kompostér http://www.odpadovecentrum.cz/zadost-o-komposter V rámci formuláře je vždy nutné vybrat: Adresa umístění kompostéru: „Hlavní město Praha – průzkum zájmu“

O kompostéry může žádat kdokoliv z fyzických osob (občanů), kterým vzniká rostlinný bioodpad, a mají možnost umístit kompostér na vhodném místě. Např. rodinný dům se zahradou, bytová jednotka s předzahrádkou v bytovém domě, apod. Pokud se jedná o zájem SVJ nebo bytových domů je potřeba, aby kompostér byl napsán na konkrétního člověka (tzn. ne na SVJ nebo BD).

Možnost registrace bude do naplnění počtu žádaných kompostérů. V případě zájmu proto žádost vyplňte, co možná nejdříve.

Zdroj: Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy

Vytvořeno: 21. 6. 2017