Uhříněveský zpravodaj 10/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,48 MB)

Dnes je sobota, 20. 10. 2018, 19:35:30

Dnes je 20.10.2018

Svátek má Vendelín

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den stromů
  • Světový den osteoporózy

Zítra má svátek Brigita

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den původních odrůd jablek

20. 10. 2018

zata

Bude oblačno až zataženo, přechodně až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 7 až 3°C.

CELKEM: 1197428

4. kulatý stůl navštívili zajímaví hosté, probrali jsme dopravu

součástí programu byla také prezentace studie okolí Normy.

Ve středu 7. prosince proběhl 4. kulatý stůl pod patronací starosty Martina Turnovského. Ten zde ale nebyl jediným starostou. Pozvání přijali i zástupci Prahy 15, 11, Dolních Měcholup, Petrovic a Říčan. Všichni si vyslechli novinky od odborníků z Magistrátu hl. města Prahy a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy k posunu v přípravě dostavby Pražského okruhu. Prezentoval se i plán na výstavbu Hostivařské spojky, spolupráce starostů v boji za urychlení výstavby 511 a říčanská novinka - zákaz tranzitu kamionů.

Program zahrnoval i informace čistě lokální - připravovaná nová parkoviště a prezentaci studie, jak by jednou mohlo vypadat okolí Normy. Studie vznikla na základě prvotních návrhů dvou nezávislých projektů v blízkém sousedství, které byly nadimenzované a MČ se díky ní bude snažit o výrazné snížení objemu navrhované zástavby.

Shrnutí faktů, brožuru a odpovědi na zaslané otázky k probraným tématům zveřejníme do konce měsíce.

Vytvořeno: 8. 12. 2017
Poslední aktualizace: 16. 5. 2018 08:51