Uhříněveský zpravodaj 7-8/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,41 MB)

Dnes je úterý, 23. 7. 2019, 23:55:46

Dnes je 23.7.2019

Svátek má Libor

Zítra má svátek Kristýna

23. 7. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, v SV polovině oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 27 až 31°C, na SV kolem 24°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Aplikace PID LÍTAČKA umožňuje nákup jízdenek na vlak i příměstské autobusy

Typ: Aktuality
plakatStále oblíbenější mobilní aplikace PID Lítačka přináší cestujícím v Praze a Středočeském kraji nejpohodlnější způsob nákupu krátkodobých jízdenek pro cestu veřejnou dopravou v rámci Pražské integrované dopravy (PID).

Stále oblíbenější mobilní aplikace PID Lítačka přináší cestujícím v Praze a Středočeském kraji nejpohodlnější způsob nákupu krátkodobých jízdenek pro cestu veřejnou dopravou v rámci Pražské integrované dopravy (PID).

Nejrychlejší cestování

Aplikace vyhledá dopravní spojení podle vaší polohy a doporučí nejlevnější jízdenku s platností 30 minut až 3 dny pro cestu veřejnou dopravou v rámci Pražské integrované dopravy (PID). Výhodou aplikace je schopnost pracovat s aktuálními informacemi o dopravě v rámci PID, a to včetně výluk a mimořádností. Máte jistotu, že aplikace vyhledala nejrychlejší možnou cestu. Zaplacení jízdenky probíhá pomocí nahrané platební karty nebo služby Masterpass, jízdenka je aktivní do dvou minut od zakoupení.

Jízdenka zakoupená přes mobilní aplikaci je platná ve všech pásmech PID, tedy i v integrovaných částech Středočeského kraje, včetně vlaků ČD.

Příští rok pro dlouhodobé kupóny

Aplikace zobrazuje také přehled parkovišť P+R a jejich aktuální obsazenost, takže mají řidiči přehled, kde mohou odstavit svůj automobil a pokračovat pohodlně veřejnou dopravou. Další šikovnou funkcí je nákup až deseti jízdenek najednou, které si cestující aktivuje podle potřeby. Zakoupenou jízdenku můžete navíc předat dalšímu uživateli.

„Intenzivně pracujeme na dalším rozvoji, aby od začátku příštího roku mohli cestující přes aplikaci kupovat i dlouhodobé časové kupóny,“ vysvětluje Michal Fišer, generální ředitel společnosti Operátor ICT, a.s., která má vývoj a správu aplikace na starosti.

Aplikace je zdarma ke stažení v App Store a Google Play.

Více na pid.litacka.cz/aplikace

Vytvořeno: 20. 11. 2018