Uhříněveský zpravodaj 6/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,08 MB)

Dnes je středa, 19. 6. 2019, 19:07:59

Dnes je 19.6.2019

Svátek má Leoš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den rovnosti žen a mužů

Zítra má svátek Květa

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den uprchlíků

19. 6. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 18 až 14°C.

Architektem naší městské části se stal Jiří Hejda

Typ: Aktuality
Jiří HejdaVe výběrovém řízení na městského architekta, zvítězil Ing. arch. Jiří Hejda. Je autorem projektu moderní kancelářské budovy Main Point v Karlíně, za kterou získal prestižní světové ocenění. Ve svém bohatém portfoliu má i menší stavby, které skvěle zapadly do míst podobných naší městské části.

Ve výběrovém řízení na městského architekta, zvítězil Ing. arch. Jiří Hejda. MČ si od spolupráce slibuje především kultivaci veřejného prostoru. Jeho hlavní náplní bude poradenská činnost v oblastech architektury, urbanismu, územního plánování, životního prostředí a památkové péče v Uhříněvsi, Pitkovicích i Hájku. Bude také hájit zájmy města z urbanisticko-architektonického hlediska při stavebních řízeních, kde je město účastníkem.

Main Point Karlín

DOB centrum

Vilapark Jinonice

Ing. arch. Jiří Hejda pochází z Prahy, v roce 1995 ukončil studia na Fakultě architektury ČVUT v Praze. Již za studií začal spolupracovat s ateliérem DAM architekti, ve kterém je od roku 2006 společníkem. Je autorem projektu moderní kancelářské budovy Main Point v Karlíně, za kterou získal prestižní světové ocenění. Ve svém bohatém portfoliu má i menší stavby, které skvěle zapadly do míst podobných naší městské části, jako DOB centrum v Dobřichovicích, či Vilapark Jinonice.

Jiří Hejda

Jak nový architekt vidí Prahu 22
Uhříněves se proměnila z maloměsta, se všemi jeho půvaby i zápory, v pražskou periferii, která začíná být
k nerozeznání od jiných podobných lokalit. Nejvíce k tomu přispívá masová výstavba, kterou již původní maloměstská struktura nemůže vstřebat. Městská část potřebuje vizi svého rozvoje, koncepci veřejného prostoru s důrazem na místní kvality a samozřejmě řešení dopravy. Městský architekt může ze své pozice mnoho negativ ovlivnit a hlavně jim předcházet.

Profilové video: Jiří Hejda, DAM architekti

Rozhovor: Developer je v naší zemi skoro sprosté slovo

Repotáž ČT o Main Point v Karlíně

Do výběrového řízení, které v lednu 2019 vypsala Rada městské části Prahy 22, se přihlásilo celkem 12 architektů. Hodnotící komise složená ze zástupců obce, třech městských architektů, zástupce Institutu plánování a rozvoje a odborného zástupce občanů vybrala nejvhodnějšího kandidáta v dvoukolovém řízení.

Foto: Filip Šlapal

Vytvořeno: 4. 4. 2019