Uhříněveský zpravodaj - zima 2019/2020 (formát PDF, velikost souboru 3,84 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

Dnes je sobota, 7. 12. 2019, 15:43:24

Dnes je 7.12.2019

Svátek má Ambrož, Benjamín

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den civilního letectva

Zítra má svátek Květoslava

7. 12. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Architektonická přednáška ukázala absolutní proměnu Dolních Břežan

Typ: Aktuality
fotoV Uhříněveském muzeu proběhla ve čtvrtek 23. května přednáška o architektuře z cyklu Dialogy s historií. Pozvání přijal starosta Dolních Břežan Věslav Michalík, popsal situaci obce před 17 lety a proces přeměny veřejného prostoru i tvotbu celkové koncepce výstavby, který se u nich podařil.

V Uhříněveském muzeu proběhla ve čtvrtek 23. května přednáška o architektuře z cyklu Dialogy s historií. Pozvání Pavla Kappela přijala architektka Michaela Zucconi se svým projektem, který je určen široké veřejnosti a všem potenciálním stavebníkům: ať soukromým nebo zástupcům obecní či městské samosprávy, či developerům.

Hlavním řečníkem byl starosta Dolních Břežan Věslav Michalík, popsal situaci obce před 17 lety a přeměnu veřejného prostoru, tvorbu celkové koncepce výstavby i její regulaci, zkrátka proces, který se u nich podařil a přidal cenné rady a příklady, které se představitelům obce osvědčily.

Na přednášku navázal krátkou prezentací uhříněveské situace náš nový městský architekt Jiří Hejda.

A protože Dolní Břežany mají také svůj pivovar, který pojmenoval jedno ze svých piv Laser Beer (na počest nejvýkonnějšího evropského laseru, který se v obci nachází ve vědeckém areálu), postaralo se jejich pivo o občerstvení návštěvníků při závěrečné diskuzi.

Pokud jste se nezúčastnili a o přednášku máte zájem, můžete shlédnout záznam.

Vytvořeno: 24. 5. 2019
Poslední aktualizace: 24. 5. 2019 13:38