Uhříněveský zpravodaj 6/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,08 MB)

Dnes je úterý, 18. 6. 2019, 21:38:07

Dnes je 18.6.2019

Svátek má Milan

Zítra má svátek Leoš

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den rovnosti žen a mužů

18. 6. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Architektonická přednáška ukázala absolutní proměnu Dolních Břežan

Typ: Aktuality
fotoV Uhříněveském muzeu proběhla ve čtvrtek 23. května přednáška o architektuře z cyklu Dialogy s historií. Pozvání přijal starosta Dolních Břežan Věslav Michalík, popsal situaci obce před 17 lety a proces přeměny veřejného prostoru i tvotbu celkové koncepce výstavby, který se u nich podařil.

V Uhříněveském muzeu proběhla ve čtvrtek 23. května přednáška o architektuře z cyklu Dialogy s historií. Pozvání Pavla Kappela přijala architektka Michaela Zucconi se svým projektem, který je určen široké veřejnosti a všem potenciálním stavebníkům: ať soukromým nebo zástupcům obecní či městské samosprávy, či developerům.

Hlavním řečníkem byl starosta Dolních Břežan Věslav Michalík, popsal situaci obce před 17 lety a přeměnu veřejného prostoru, tvorbu celkové koncepce výstavby i její regulaci, zkrátka proces, který se u nich podařil a přidal cenné rady a příklady, které se představitelům obce osvědčily.

Na přednášku navázal krátkou prezentací uhříněveské situace náš nový městský architekt Jiří Hejda.

A protože Dolní Břežany mají také svůj pivovar, který pojmenoval jedno ze svých piv Laser Beer (na počest nejvýkonnějšího evropského laseru, který se v obci nachází ve vědeckém areálu), postaralo se jejich pivo o občerstvení návštěvníků při závěrečné diskuzi.

Pokud jste se nezúčastnili a o přednášku máte zájem, můžete shlédnout záznam.

Vytvořeno: 24. 5. 2019
Poslední aktualizace: 24. 5. 2019 13:38