Uhříněveský zpravodaj 4/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,19 MB)

Dnes je středa, 24. 4. 2019, 6:51:07

Dnes je 24.4.2019

Svátek má Jiří

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den laboratorních zvířat
  • Mezinárodní den skautů a skautek

Zítra má svátek Marek

24. 4. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, na východě až zataženo a ojediněle přeháňky. Denní teploty 20 až 24°C. Noční teploty 11 až 7°C.

BIO SENIOR - kino zdarma. Poprvé promítá ve středu 3. dubna

Typ: Aktuality
plakátOd dubna 2019 přináší Kino Účko v Uhříněvsi skvělou nabídku pro seniory. Vždy první středu v měsíci od 10 hodin pro ně bude promítat zdarma. Prvním filmem, který na plátně poběží 3. dubna, bude Na střeše v hlavní roli s Aloisem Švehlíkem, jehož scénáře i režie se ujal Jiří Mádl.

Od dubna 2019 přináší Kino Účko, které promítá v Divadle U22, skvělou nabídku pro seniory. Vždy první středu v měsíci od 10 hodin pro ně bude promítat zdarma.

3. dubna Na střeše

Prvním filmem, který na plátně poběží 3. dubna od 10 hodin, bude Na střeše v hlavní roli s Aloisem Švehlíkem, jehož scénáře i režie se ujal Jiří Mádl.

Hrají: Alois Švehlík, Duy Anh Tran, Vojtěch Dyk, Mária Bartalos, Adrian Jastraban, David Švehlík

foto

Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy nad hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit?

Vstupné 60 Kč (Senioři mají vstup zdarma – hrazeno DDM z projektu Divadlo U22 seniorům).
www.kinoucko.cz

Plány dalších promítání:

1. května  Ženy v běhu

Hrají: Zlata Adamovská, Tereza Kostková, Veronika Khek Kubařová, Jenovéfa Boková, Ondřej Vetchý, Vladimír Polívka, Martin Hofmann

Věra (Zlata Adamovská) prožila s Jindřichem báječný život a je pevně rozhodnutá splnit jeho poslední přání – zaběhnout maraton! Emancipovaná a rázná matka tří dcer v tom nevidí žádný problém. Prostě si trasu rozdělí na čtyři díly a zdolají těch více než 42 kilometrů jako rodinná štafeta. Žádná z nich sice dosud neuběhla ani metr, ale do startu přece zbývají tři měsíce a trenér Vojta (Vladimír Polívka) připravil skvělý kondiční plán. Stačí jen začít.

film2

5. června Teroristka

Hrají: Iva Janžurová, Martin Hofmann, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Eva Holubová, Jana Plodková, Kristina Svarinská

Komedie Teroristka je příběhem učitelky v důchodu, která celý život učila žáky, že základem všeho je slušnost a násilí nic neřeší. Jenže zjistí, že přesně na to gauneři spoléhají. „Učitelky v důchodu přece nestřílejí lidi,“ říká darebák. „Právě. Ale teď už si tím nikdy nebude jistý,“ odpoví mu paní, než odjistí zbraň.

Hlavní hrdinkou černé komedie Teroristka je Marie (Iva Janžurová), učitelka na penzi, která si jednou řekne, že už si nechce připadat jako kráva. Když jí proti arogantnímu strůjci lokálního zla (Martin Hofmann) nepomůže ani starostka (Tatiana Vilhelmová), sežene si zbraň a rozhodne se udělat to, co většinu z nás občas napadne, ale hned tu myšlenku rozumně zapudíme. Brzy však zjistí, že stejně, jako je vražda složitá morálně, je nesnadná i prakticky – přesto, že jí bývalý žák, momentálně v podmínce (Pavel Liška), dává cenné životní rady: „Kriminalita jenom vypadá jednoduše, paní učitelko, ale pak se dycky něco posere.“

film3

Vytvořeno: 1. 4. 2019