Uhříněveský zpravodaj 12/2018 (formát PDF, velikost souboru 3,61 MB)

Dnes je sobota, 15. 12. 2018, 17:50:32

Dnes je 15.12.2018

Svátek má Radana

Zítra má svátek Albína

15. 12. 2018

zata

Bude oblačno až zataženo, během dne místy až polojasno, ojediněle slabé sněžení. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Brožura z 5. kulatého stolu na téma Investice a rozpočet

Typ: Aktuality
ilustrativní fotoPrezentace promítaná 21. března 2018 a stručné odpovědi na otázky z diskuze.

Brožura z 5. kulatého stolu, který se konal 21. března 2018 na téma
Investice a rozpočet KE STAŽENÍ ZDE (9,8 MB ve formátu PDF)

Stručné odpovědi na otázky z diskuze

Kdy bude zahájena stavba Sportovní haly ZŠ Jandusů a bude škola bez venkovního sportoviště?

Sportovní hala bude umístěna uvnitř oválu běžecké dráhy. Dráha zůstane zachována, a aby nebyla přerušena, bude vchod do tělocvičny z 1. patra školy „rukávem“. Stavbou haly uprostřed atletického oválu přijde škola o venkovní sportoviště, které bude vybudováno v těsné blízkosti školy v místech dnešní zahrádkářské kolonie jako součást parku Otevřené zahrady Uhříněvsi. Hala bude v provozu 2019/2020.

Budova MŠ K Bytovkám není navržena na nově zakoupeném pozemku (mezi činžovními domy).

Budova je situována vedle budovy dnešní družiny/DDM, kam propozičně sedí lépe než do proluky mezi činžovními domy, bude i menší dopad na obyvatele domů. Nový pozemek bude, po jeho ohrazení, sloužit k venkovnímu pohybu dětí.

Zakoupený pozemek v Pitkovicích – byl plánován pro stavbu školy.

Po realizaci ZŠ Romance a MŠ V Bytovkách bude kapacita škol na Praze 22 dostatečná. Proto v Pitkovicích již žádnou školu není třeba stavět. Na pozemku by mohl vzniknout Polyfunkční dům - pro rodinné/komunitní centrum a komunitní život obecně, který nyní v Pitkovicích chybí.

Kde budou stát plánované veřejné toalety?

WC je situováno na Novém nám. mezi budovou radnice a potokem, vedle prvního ze čtyř domů s čp. 1261. Bude tak dostupné jak pro akce na Novém nám. (trhy, koncerty apod.), tak pro návštěvníky budoucího parku Otevřené zahrady Uhříněvsi na místě dnešní zahrádkářské kolonie.

Rozšíření kamerového systému – budou kamery i u ZŠ Jandusů?

Do rozšíření kamerového systému bude MČ investovat v průběhu několika let. Umístění kamer bude navrženo ve spolupráci s policií a kamery budou i u ZŠ Jandusů.

Bude parkoviště u vlakového nádraží vícepodlažní a bude v režimu P+R?

Parkoviště u nádraží (na straně ulice U Starého mlýna) bude mít 80 parkovacích míst a bude „na ulici“ (nikoli vícepodlažní budova). Parkoviště bude určeno pouze pro občany Prahy 22 (rezidenční karta s časovým omezením). Systém P+R bude řešit Magistrát hl. města Prahy sám na druhé straně kolejí (ulice Fr. Diviše).

Jaká je možnost, aby si občané zvolili projekty, do kterých bude MČ investovat?

V letošním roce je v rozpočtu vyčleněna částka na software/web pro spuštění participativního rozpočtu. Bude tedy probíhat příprava a v příštím roce 2019 bude participativní rozhodování spuštěno.

Proč je navýšena částka na letošní kulturní akce?

V položce rozpočtu určené na kulturní akce jsou zahrnuty mimořádné výdaje na opravu kostela ČCE, ztrátová představení divadla a akce ke 100. výročí vzniku ČR. Na stálé kulturní akce tedy zbývá stejná částka jako v loňském roce.

Vytvořeno: 26. 3. 2018
Poslední aktualizace: 16. 5. 2018 08:51