Uhříněveský zpravodaj 10/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je úterý, 17. 10. 2017, 10:05:23

Dnes je 17.10.2017

Svátek má Hedvika

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den boje proti chudobě
  • Světový den úrazů

Zítra má svátek Lukáš

17. 10. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 18 až 22°C, při déletrvající mlze kolem 15°C. Noční teploty 10 až 6°C.

CELKEM: 802001

Časově omezené parkování od dubna v Uhříněvsi a Pitkovicích

Typ: Doprava | Aktuality
dopr. značka v ulici Hlívová u MŠ v Pitkovicích, na náměstí Bří. Jandusů, na malém parkovišti naproti ZŠ Bří. Jandusů a na parkovišti před divadlem v ulici K Sokolovně

Vážení občané, začátkem dubna proběhne v Uhříněvsi a Pitkovicích změna značení na některých parkovištích. Důvodem je především lepší a bezpečnější možnost parkování v ranních a odpoledních hodinách pro rodiče vezoucí své děti do školy nebo školky. Také si od změny slibujeme více míst pro řidiče, kteří potřebují přes den zastavit jen na chvíli např. kvůli nákupu apod.

Jedná se o parkovací plochy v ulici Hlívová u MŠ v Pitkovicích, na náměstí Bří. Jandusů, na malém parkovišti naproti ZŠ Bří. Jandusů a na parkovišti před divadlem v ulici K Sokolovně (zde vzhledem k provozu divadla jen v ranních hodinách). Chceme vás tímto na nové značení upozornit předem, protože bude organizováno formou časově omezeného stání s parkovacími hodinami v každém vozidle.

Hlavním důvodem je skutečnost, že řidiči nerespektují vyhrazená parkování pro školy nebo školky a parkují zde i dlouhodobě. Nově budou muset mít řidiči ve svém voze parkovací hodiny s nastaveným časem příjezdu. V případě, že je mít nebudou nebo překročí povolenou dobu, bude situaci řešit městská policie. Slibujeme si uvolnění zbytečně obsazených parkovacích ploch v místech, kde to překáží provozu. Bohužel počet míst je samozřejmě omezen, proto doporučujeme těm, kdo tuto možnost mají, i nadále využívat služeb MHD nebo chodit pěšky.

Značky budou instalovány v týdnu od 3. dubna 2017.

Papírové parkovací hodiny lze zakoupit v papírnictví na rohu Přátelství a V Potokách (cca 15 Kč), plastové hodiny sloužící v zimě jako škrabka budou k dostání na Novém nám. v prodejně autobaterií (cca 70 Kč). Lze použít i hodiny domácí výroby, případně je nakreslit na jakýkoli papír nebo jen zapsat datum a čas příjezdu.

dopr. značka

text