Uhříněveský zpravodaj - únor 2020 (formát pdf, velikost souboru 3,48 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

Dnes je sobota, 22. 2. 2020, 20:06:15

Dnes je 22.2.2020

Svátek má Petr

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den skautů - Den sesterství
  • Den obětí zločinu

Zítra má svátek Svatopluk

22. 2. 2020

zata

Bude oblačno až zataženo. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Chcete kardiologii v Uhříněvsi? Kontaktujte svoji zdravotní pojišťovnu

Typ: Zdravotnictví
ilustrativní obrázekS kardiologem MUDr. Marianem Levčíkem odmítají uzavřít zdravotní pojišťovny smlouvu. Přesto, že objednací lhůty odborníků v okolí jsou několikaměsíční. Pokud chcete kardiologii v Uhříněvsi, napište o ni své pojišťovně. Děkujeme za pomoc.

Od začátku září má od MČ pronajatou ordinaci v ulici Ke kříži kardiolog MUDr. Marian Levčík. Je to odborník z Institutu klinické a experimentální medicíny a jsme moc rádi, že se nám podařilo získat si ho pro praxi v Uhříněvsi. Proč ještě neordinuje? Důvod je velmi prozaický. Zdravotní pojišťovny s ním zatím nechtějí uzavřít smlouvy. Ne snad kvůli osobě pana doktora, jehož odborné renomé vůbec není zpochybněno. Podle zákona je dostupnost zdravotní péče naplněna, pokud seženete jiného kardiologa, který má volnou kapacitu v dojezdové vzdálenosti do 60 minut. Co na tom, že v Praze je to téměř všude. Jet k odbornému lékaři hodinu samozřejmě není žádná tragédie, pokud ovšem objednací lhůty nejsou několikaměsíční. Bolí vás u srdce? Přijďte v dubnu.

Za město jsme poslali několik doporučujících dopisů a podkladů o tom, jak jsou služby kardiologické ordinace u nás potřeba (stejně jsme s úspěchem v minulosti podporovali i jiné naše lékaře), nicméně pan doktor obdržel zamítavé stanovisko. My pana doktora budeme podporovat v jednání s pojišťovnami i nadále, podpořit ho ale můžete i vy. Jak? Obraťte se na svou zdravotní pojišťovnu s požadavkem na zajištění odborné zdravotní péče v oboru kardiologie. Pro zdravotní pojišťovnu totiž není partnerem město, ale její klienti – tedy občané.

Kateřina Erbsová, 1. místostarostka

Vytvořeno: 16. 1. 2020