Uhříněveský zpravodaj 9/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,48 MB)

Dnes je neděle, 23. 9. 2018, 6:37:07

Dnes je 23.9.2018

Svátek má Berta

Zítra má svátek Jaromír

23. 9. 2018

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Den učitelů má na Praze 22 svoji tradici. Naši radní chodí učitelům přát každoročně už minimálně 27 let

Typ: Aktuality
Den učitelů má na Praze 22 svoji tradici 1Poděkování za jejich práci si rozhodně zaslouží. Starosta Martin Turnovský a místostarosta Jiří Knotek zavítali na všechny naše školy a školky a poděkovali pedagogům za jejich úsilí.

V České republice je 28. březen Dnem učitelů. Je stanoven na den narození Jana Ámose Komenského, patrona českého školství, z jehož učení se dodnes čerpá a který se zasadil o změny, které prosazují i nejnovější trendy ve vzdělávání.

Učitelé významně ovlivňují naše děti a tím i budoucnost celé společnosti. Přitom jejich práce není dostatečně respektována. Připomenout si jejich svátek, popřát jim a vyslechnout problémy, se kterými se potýkají, je akt, který na Praze 22 má svoji tradici. Jak dnes vypočítal pan Ptáček, ředitel "speciálky", děje se tak každoročně, co v Uhříněvsi učí. A to už je 27 let.

Tradice nebyla porušena ani letos. Starosta Martin Turnovský a místostarosta Jiří Knotek zavítali na všech šest našich škol a školek a poděkovali pedagogům za jejich úsilí.

Starosta Martin Turnovský přeje řediteli Petru Ptáčkovi

Místostarosta Jiří Knotek a jeho přání na ZŠ U Obory