Uhříněveský zpravodaj 4/2018 (formát PDF, velikost souboru 11,1 MB)

Dnes je čtvrtek, 19. 4. 2018, 23:25:58

Dnes je 19.4.2018

Svátek má Rostislav

Zítra má svátek Marcela

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den svobody tisku

19. 4. 2018

j

Bude většinou jasno až skoro jasno. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Den učitelů má na Praze 22 svoji tradici. Naši radní chodí učitelům přát každoročně už minimálně 27 let

Typ: Aktuality
Den učitelů má na Praze 22 svoji tradici 1Poděkování za jejich práci si rozhodně zaslouží. Starosta Martin Turnovský a místostarosta Jiří Knotek zavítali na všechny naše školy a školky a poděkovali pedagogům za jejich úsilí.

V České republice je 28. březen Dnem učitelů. Je stanoven na den narození Jana Ámose Komenského, patrona českého školství, z jehož učení se dodnes čerpá a který se zasadil o změny, které prosazují i nejnovější trendy ve vzdělávání.

Učitelé významně ovlivňují naše děti a tím i budoucnost celé společnosti. Přitom jejich práce není dostatečně respektována. Připomenout si jejich svátek, popřát jim a vyslechnout problémy, se kterými se potýkají, je akt, který na Praze 22 má svoji tradici. Jak dnes vypočítal pan Ptáček, ředitel "speciálky", děje se tak každoročně, co v Uhříněvsi učí. A to už je 27 let.

Tradice nebyla porušena ani letos. Starosta Martin Turnovský a místostarosta Jiří Knotek zavítali na všech šest našich škol a školek a poděkovali pedagogům za jejich úsilí.

Starosta Martin Turnovský přeje řediteli Petru Ptáčkovi

Místostarosta Jiří Knotek a jeho přání na ZŠ U Obory