Uhříněveský zpravodaj 11/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,53 MB)

Dnes je čtvrtek, 21. 11. 2019, 22:40:03

Dnes je 21.11.2019

Svátek má Albert

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní nekuřácký den
  • Den filosofie
  • Světový den televize
  • Světový den pozdravů

Zítra má svátek Cecílie

21. 11. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 8 až 12°C. Noční teploty 7 až 3°C.

Den zdraví a rovných příležitostí je úspěšně za námi

Typ: Aktuality
Celodenní program měl široký záběr od školních dětí po seniory. Nechyběly přednášky, promítání, cvičení i bubnování.

Ve středu 11. září 2019 proběhl tradiční Den zdraví a rovných příležitostí, tentokrát po záštitou místostarostky Katky Erbsové, která ho zahájila spolu s vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Zdeňkou Žaludovou.

Hlavní program pro děti ze škol ve spolupráci s Integračním centrem Praha byl zaměřen na život dětí cizinců v České republice, konkrétní příklad rodiny ze Sýrie včetně promítání filmu. Přednášku o poskytování neodkladné první pomoci zajistil pan Aleš Benda.

Mezi stálice našeho veletrhu patří kolovratská pečovatelská služba,  firma Ortoservis, která podává informace o možnosti pořízení a financování kompenzačních pomůcek, dále Hygiena hlavního města Prahy, bezpečnostní tlačítkaod společnosti Griffin. Z pobytových zařízení prezentoval Centrin a pitkovické Alzheimer centrum. Zdravotní tělocvik patřil uhříněveské Expresce a Natur house. Masáž = pan Pospíchal a nově salon Sorelle v Uhříněvsi. V neposlední řadě jsme se zde potkali s pomáhající organizací Anděl strážný a celý prostor ozdobila a provoněla chráněná dílna Prosaz svými výrobky na prodej.

Mimo hlavní sál se u kávy diskutovalo o rovných příležitostech a zdravém osobním stylu s Katkou Kaňokovou. Nemocná MUDr. Moskalyková zajistila rozdávání poukázek na vyšetření kůže bezplatně v ordinaci.

Vztahy v rodině deklaroval promítaný film Sněží a to už zaplnily hlediště naše seniorky a senioři z Klubu seniorů a pro zdraví a dobrou náladu si na závěr všichni zabubnovali s Petrem Šušorem.

Zbývá poděkovat všem učinkujícím, organizátorům a hlavně Divadle U22 za zázemí a Domu dětí a mládeže za zajištění kompletního servisu Ondrou Hlídkem a Jindrou Zothem.

Vytvořeno: 12. 9. 2019
Poslední aktualizace: 18. 9. 2019 12:31