Uhříněveský zpravodaj 10/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je sobota, 21. 10. 2017, 19:37:10

Dnes je 21.10.2017

Svátek má Brigita

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den původních odrůd jablek

Zítra má svátek Sabina

21. 10. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, ojediněle přeháňky, na Moravě a ve Slezsku zpočátku občasný déšť. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Jsme čtvrtý nejpřívětivější úřad v Praze

Typ: Aktuality
logoV soutěži "Přívětivý úřad", ve které se hodnotí přístupnost, transparentnost a komunikace úřadu, jsme obsadili čtvrté místo z 19ti zúčastněných úřadů městských částí Hl. města Prahy.

V soutěži "Přívětivý úřad", ve které se hodnotí  přístupnost, transparentnost a komunikace úřadu, jsme obsadili čtvrté místo z 19ti zúčastněných úřadů městských částí Hl. města Prahy.

V loňském roce MV ČR poprvé zahájilo soutěž o „PŘÍVĚTIVÝ ÚŘAD“, která je zaměřena na úřady obcí s rozšířenou působností. Na prvních třech místech se v České republice umístil Liberec, MČ Praha 18 a Žďár nad Sázavou. Úřady 190 obcí se dobrovolně zúčastnily dotazníkového šetření a byly hodnoceny na základě stanovených kritérií.

Přístup úředníka k občanovi rozhoduje

Přívětivý úřad má rozšířenou úřední dobu, a je tak přívětivý vůči pracujícím, kteří nemají čas vyřídit si úřední záležitosti v pracovní době a nechtějí si brát kvůli cestě na úřad dovolenou.

V letošním roce v únoru vyplnil obsáhlý dotazník i náš úřad. V květnu jsme byli pozváni ke slavnostnímu vyhodnocení ve vzdělávacím institutu do Benešova. Bohužel, získali jsme „pouze“ bramborovou medaili, ale i ta je cenná, neboť 4. místo mezi 19ti zúčastněnými úřady městských částí Hl. města Prahy je velmi dobré  ocenění.

Na celkové výsledky, kdy se do soutěže zapojilo 165 úřadů obcí s rozšířenou působností v celé republice, se můžete podívat na stránkách MV ČR.

Vytvořeno: 24. 5. 2017
Poslední aktualizace: 19. 8. 2017 23:04