Uhříněveský zpravodaj - duben 2020 (formát pdf, velikost souboru 3,21 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

Dnes je pátek, 10. 4. 2020, 14:39:26

Dnes je 10.4.2020

Svátek má Darja

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Velký pátek

Zítra má svátek Izabela

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Bílá sobota
  • Mezinárodní den solidarity osvobození politických vězňů
  • Světový den Parkinsonovy choroby
  • Mezinárodní den boje proti hluku

10. 4. 2020

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 6 až 2°C.

CELKEM: 1966688

Karanténa a svoz komunálního odpadu v podmínkách hl. m. Prahy do odvolání

Typ: Životní prostředí | ostatní
V reakci na rozhodnutí Vlády ČR, která v rámci bezpečnostních opatření vyhlásila „KARANTÉNU“ a zamezila tak volnému pohybu obyvatel na veřejnosti, si Vás dovolujeme informovat o prodloužení platnosti stávajících opatření v omezeních v obecním systému svozu a sběru komunálního odpadu na území hl. m. Prahy.

V reakci na rozhodnutí Vlády ČR, která v rámci bezpečnostních opatření vyhlásila „KARANTÉNU“ a zamezila tak volnému pohybu obyvatel na veřejnosti, si Vás dovolujeme informovat o prodloužení platnosti stávajících opatření v omezeních v obecním systému svozu a sběru komunálního odpadu na území hl. m. Prahy, a to do odvolání, minimálně po dobu omezení volného pobytu a pohybu na veřejnosti.

Konkrétně se jedná o následující služby:

1. Svoz směsného odpadu – probíhá bez omezení, svoz bude i nadále zajišťován standardně v nastavených svozových dnech a četnostech,

2. Svoz využitelných složek (papír, sklo, plasty, nápojový karton, kovy, bioodpad) – probíhá bez omezení, svoz bude i nadále zajišťován standardně v nastavených svozových dnech a četnostech,

3. Provoz sběrných svorů –  všech 19 sběrných dvorů je pro veřejnost (občany) dočasně uzavřeno, vybraní provozovatelé sběrných dvorů zachovali provoz SD pro návoz odpadu od podnikatelských subjektů:

Dobronická 892, Praha 4 ‐ Kunratice, VS‐Ekoprag, s.r.o., Po – Pá  8:30 – 17:00 hod., So  Zavřeno

V sudech 1488, Praha 16 ‐ Radotín, Technické služby Radotín, Po – Pá  8:00 – 11:00 hod., So  Zavřeno

Chvalkovická 3, Praha 20 ‐ Horní Počernice, Odbor místního hospodářství ÚMČ Praha 20, Po – Pá  9:00 – 16:00 hod., So  Zavřeno, Pouze po telefonické domluvě na tel. 281 924 959

Podnikatelská, Praha 21 ‐ Běchovice, VS‐Ekoprag, s.r.o., Po – Pá  8:30 – 17:00 hod., So  Zavřeno

Teplárenská 5, Praha 14 ‐ Kyje, VS‐Ekoprag, s.r.o., Po – Pá  8:30 – 17:00 hod., So  Zavřeno

Generála Šišky, Praha 12 – Modřany, Správa bytových objektů Praha – Modřany, Po – Pá  7:00 – 15:30 hod., So  Zavřeno

4. Provoz kompostárny hl. m. Prahy ve Slivenci  je pro veřejnost přerušen, návoz bioodpadu od podnikatelských subjektů je i nadále umožněn bez omezení,

5. Služba přistavování velkoobjemových kontejnerů na objemný odpad a bioodpad – přerušena do odvolání.

6. Svoz nebezpečného odpadu:
  7. Stabilní sběr a svoz NO - služba dočasně přerušena do odvolání,
  8. Mobilní sběr NO – služba dočasně přerušena do odvolání,
  9. Svoz nepoužitelných léčiv z lékáren zapojených do systému města – probíhá bez omezení.

Provoz kontaktních center svozových společností:

V současné době je jejich provoz nastaven tak, aby nedocházelo k osobnímu kontaktu zástupců kontaktních center (KC) s veřejností a to až do odvolání. Komunikace s kontaktními centry bude omezena pouze na telefonní a písemnou formu (dopis nebo email).

Pro potřeby občanů bude před KC přistaven sběrný prostředek pro bezkontaktní převzetí písemností.

Ministerstvo životního prostředí a Statní zdravotní ústav vydal doporučení pro nakládání s použitými ochrannými pomůckami v době koronavirové pandemie.

Jak zacházet s rouškami v domácnostech:

• Použité roušky vložte do plastového pytle s tloušťkou minimálně 0,2 mm, zavažte a povrch pytle dezinfikujte. Pokud použijete tenčí materiál, je potřeba dát dva pytle a dezinfikovat vnější.
  • Přesvědčte se, že pytle jsou skutečně dobře zavázané.
  • Takto zabezpečený odpad vhoďte pouze a jen do černé popelnice (na směsný komunální odpad).
  • V žádném případě neodkládejte tyto zavázané pytle mimo kontejnery, abyste neohrozili zdraví pracovníků svozových společností.
  • Po manipulaci s odpady je vždy nutné umývat si ruce mýdlem a vodou.

O dalším vývoji a případných změnách v organizaci svozu komunálního odpadu v Praze Vás budeme průběžně informovat s ohledem na vývoj situace s koronavirem v ČR.

V případě doplňujících dotazů, prosím kontaktujte oddělení odpadů odboru ochrany prostředí MHMP, tel.: 236 004 229 nebo přímo vedoucího oddělení odpadů odboru ochrany prostředí MHMP, Ing. Radima Poláka, tel.: 236 004 376, e-mail: radim.polak@praha.eu

Zdroj: Portál ŽP a Sdělení OCP MHMP

Vytvořeno: 24. 3. 2020