Uhříněveský zpravodaj 12/2018 (formát PDF, velikost souboru 3,61 MB)

Dnes je sobota, 15. 12. 2018, 17:01:19

Dnes je 15.12.2018

Svátek má Radana

Zítra má svátek Albína

15. 12. 2018

zata

Bude oblačno až zataženo, během dne místy až polojasno, ojediněle slabé sněžení. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -2 až -6°C.

Můžeme poskytnout lidem ubytování v krizových situacích

Typ: Sociální služby | Aktuality
prohlídka bytuSkončila rekonstrukce prostor, kde vznikly dva byty určené pro nonstop ubytování občanů v nouzových situacích.

Každá městská část by měla mít okamžitě k dispozici nějaký prostor, kde je možné v nouzové situaci ubytovat své obyvatele. Typickým příkladem může být povodeň nebo požár – oboje už jsme v Uhříněvsi zažili. Lidé většinou končí v pyžamu uprostřed noci bez střechy nad hlavou a s obrovskými obavami, co s nimi bude. Nyní jsme schopni jim ulehčit a skutečně nonstop 24 hodin, 7 dní v týdnu, jim poskytnout přechodný azyl ve dvou bytech.

Byty se nacházejí naproti divadlu v domě, který vlastní MČ a který byl v nedávné době zateplen, byl rekonstruován plášť budovy a díky odvodu dešťové vody a sanaci vlhkosti se mohlo přistoupit k rekonstrukci přízemních prostor, které byly v dezolátním stavu. Vznikly dva prostory o 44 a 47m2 s dispozicí 2+kk a celkem deseti lůžky. Počítalo se i s tím, že lidé při neštěstí nezachrání žádné věci. Součástí vybavení je tedy i kuchyňská linka se spotřebiči, lednička, pračka i lůžkoviny.

Prostory jsou nejen určeny pro Uhříněves, Pitkovice a Hájek, ale i pro okolní obce správního obvodu Praha 22: Benice, Kolovraty, Královice a Nedvězí u Říčan. Byly dokončeny v únoru 2018, čímž byla realizována jedna z priorit místostarosty Jiřího Knotka a radního Michala Selingera.

prohlídka bytu

ložnice