Uhříněveský zpravodaj 9/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,48 MB)

Dnes je pátek, 21. 9. 2018, 23:21:05

Dnes je 21.9.2018

Svátek má Matouš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Zítra má svátek Darina

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den bez aut

21. 9. 2018

oblacnosde

Bude skoro jasno až polojasno, od západu postupně až oblačno a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Můžeme poskytnout lidem ubytování v krizových situacích

Typ: Sociální služby | Aktuality
prohlídka bytuSkončila rekonstrukce prostor, kde vznikly dva byty určené pro nonstop ubytování občanů v nouzových situacích.

Každá městská část by měla mít okamžitě k dispozici nějaký prostor, kde je možné v nouzové situaci ubytovat své obyvatele. Typickým příkladem může být povodeň nebo požár – oboje už jsme v Uhříněvsi zažili. Lidé většinou končí v pyžamu uprostřed noci bez střechy nad hlavou a s obrovskými obavami, co s nimi bude. Nyní jsme schopni jim ulehčit a skutečně nonstop 24 hodin, 7 dní v týdnu, jim poskytnout přechodný azyl ve dvou bytech.

Byty se nacházejí naproti divadlu v domě, který vlastní MČ a který byl v nedávné době zateplen, byl rekonstruován plášť budovy a díky odvodu dešťové vody a sanaci vlhkosti se mohlo přistoupit k rekonstrukci přízemních prostor, které byly v dezolátním stavu. Vznikly dva prostory o 44 a 47m2 s dispozicí 2+kk a celkem deseti lůžky. Počítalo se i s tím, že lidé při neštěstí nezachrání žádné věci. Součástí vybavení je tedy i kuchyňská linka se spotřebiči, lednička, pračka i lůžkoviny.

Prostory jsou nejen určeny pro Uhříněves, Pitkovice a Hájek, ale i pro okolní obce správního obvodu Praha 22: Benice, Kolovraty, Královice a Nedvězí u Říčan. Byly dokončeny v únoru 2018, čímž byla realizována jedna z priorit místostarosty Jiřího Knotka a radního Michala Selingera.

prohlídka bytu

ložnice