Uhříněveský zpravodaj 2/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,61 MB)

Dnes je pondělí, 18. 2. 2019, 5:53:16

Dnes je 18.2.2019

Svátek má Gizela

Zítra má svátek Patrik

18. 2. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 9 až 13°C. Noční teploty 1 až -3°C.

Novinky na dětských a sportovních hřištích

Typ: Aktuality
Tartan na Novém nám.V loňském roce jsme především díky dotacím získaným od MHMP mohli významně vylepšit možnosti hry dětí a sportovní vyžití dospělých na dětských hřištích a sportovištích v Praze 22.

V loňském roce jsme především díky dotacím získaným od MHMP mohli významně vylepšit možnosti hry dětí a sportovní vyžití dospělých na dětských hřištích a sportovištích v Praze 22.

V létě 2018 jsme za dotaci vybudovali fitpark v Pitkovicích, kde jsou 4 stanoviště na posilování a protahovaní celého těla. Je určený pro všechny věkové kategorie, od dětí až po seniory, jak to bylo určeno v podmínkách dotace. Na přání lidí z přilehlého bytového domu jsme ho z jedné strany obehnali živým plotem, takže nedochází k vzájemného rušení cvičenců a obyvatel.

Druhou dotaci jsme použili na výměnu umělého povrchu na sportovním hřišti na Novém náměstí. Umělý trávník jsme nahradili kvalitním litým povrchem EPDM typu tartan.

Tartan na Novém nám.

Z vlastních prostředků jsme obohatili hřiště za ulicí Lošáková v Pitkovicích o houpačku Hnízdo. Na dětské hřiště v ul. V Bytovkách v Uhříněvsi jsme umístili jednak síťovou houpačku a dále pak tzv. ruční kolotoč, kde děti nesedí, ale drží se rukama. Pískoviště na hřišti na sídlišti Romance II jsme vybavili zastiňovacími plachtami.

Dále nám bylo předáno do péče dětské hřiště na sídlišti VIVUS při ul. Oty Bubeníčka v Uhříněvsi a volné prostranství s několika fitprvky tamtéž.

Hřiště Vivus

V červnu 2018 byl slavnostně otevřen Pitkovický park, kde jsme kolem rybníků vybudovali příjemné místo pro přírodní rekreaci a odpočinek. Je zde spousta herních prvků pro děti a pro dospělé.

Hřiště Pitkovický park

Zažádali jsme o další magistrátní dotaci, kterou bychom chtěli letos použít na výstavbu sportovního multifunkčního hřiště u skateparku v Uhříněvsi. I ten už volá po rekonstrukci, budeme se snažit, abychom na jeho znovuvybudování získali finanční prostředky pro rok 2020. O případných dalších novinkách budeme informovat buď ve Zpravodaji, nebo na stránkách naší městské části.

Kompletní seznam hřišť s sportovišť Prahy 22

Brožura DĚTSKÁ A SPORTOVNÍ HŘIŠTĚ PROVOZOVANÁ MČ PRAHA 22 vydaná 12/2017 ke stažení v PDF

Vytvořeno: 8. 2. 2019
Poslední aktualizace: 8. 2. 2019 10:09