Uhříněveský zpravodaj 12/2018 (formát PDF, velikost souboru 3,61 MB)

Dnes je pondělí, 17. 12. 2018, 8:00:48

Dnes je 17.12.2018

Svátek má Daniel

Zítra má svátek Miloslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den migrantů

17. 12. 2018

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Pietní akt k 99. výročí ukončení 1. světové války a vzniku samostatné ČSR

Typ: Aktuality
kladení věncůve foyer Legionářského domu na Husově náměstí

V úterý 24. října 2017 od 10 hodin uspořádala městská část Praha 22 ve spolupráci se 162. ZO Českého svazu bojovníků za svobodu ve foyer Legionářského domu na Husově náměstí pietní akt k 99. výročí ukončení  1. světové války a 99. výročí vzniku samostatné demokratické Československé republiky. Aktu se zúčastnili zástupci uhříněveských neziskových organizací a školských zařízení.
Průvodcem pietním aktem byl zastupitel MČ Praha 22, kurátor Uhříněveského muzea a kronikář v jedné osobě Ing. Michal Klich. S projevy postupně vystoupili starosta MČ Praha 22 Ing. Martin Turnovský, předseda 162. ZO ČSBS Ing. Petr Gemerle a starosta J SOKOL Uhříněves Tomáš Bělina. Součástí aktu bylo předání čestných uznání ÚV ČSBS za spolupráci místních škol a církví se 162 ZO ČSBS. Ty předali Ing. Petr Gemerle a člen ÚV ČSBS a předseda oblastního výboru Bohuslav Kožíšek. Ocenění převzali - pro ZŠ nám. Bří Jandusů ředitel Mgr. Jiří Měchura, pro ZŠ U obory ředitelka Mgr. Ivana Vodičková, pro ZŠ Vachkova 941 ředitel PaedDr. Petr Ptáček, pro římskokatolickou církev P. Jaroslaw Andrzej Batóg, DVD, který zároveň přednesl modlitbu za oběti válečných konfliktů. Pracovně zaneprázdněnému a tudíž nepřítomnému evangelickému faráři bude ocenění předáno později. O hudební doprovod se postaral DPS Jiskřička pod vedením sbormistryně Mgr. Anny Nebáznivé děti zazpívaly česko a slovenskou státní hymnu a písně Ta naše písnička česká a Ach synku, synku.  O kvalitní ozvučení se postarali zaměstnanci Domu UM. Po skončení projevů a vyznamenávání ve foyer Legionářského domu následně položili přítomní věnce a květiny k pomníku padlých na Husově náměstí.

kladení věnců

Vytvořeno: 25. 10. 2017