Uhříněveský zpravodaj 6/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,65 MB)

ANKETA K VYPLNĚNÍ DO 15. 9.

Anketa k vyplnění do 15. září 2018

Dnes je úterý, 19. 6. 2018, 6:51:13

Dnes je 19.6.2018

Svátek má Leoš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den rovnosti žen a mužů

Zítra má svátek Květa

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den uprchlíků

19. 6. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Pietní akt k 99. výročí ukončení 1. světové války a vzniku samostatné ČSR

Typ: Aktuality
kladení věncůve foyer Legionářského domu na Husově náměstí

V úterý 24. října 2017 od 10 hodin uspořádala městská část Praha 22 ve spolupráci se 162. ZO Českého svazu bojovníků za svobodu ve foyer Legionářského domu na Husově náměstí pietní akt k 99. výročí ukončení  1. světové války a 99. výročí vzniku samostatné demokratické Československé republiky. Aktu se zúčastnili zástupci uhříněveských neziskových organizací a školských zařízení.
Průvodcem pietním aktem byl zastupitel MČ Praha 22, kurátor Uhříněveského muzea a kronikář v jedné osobě Ing. Michal Klich. S projevy postupně vystoupili starosta MČ Praha 22 Ing. Martin Turnovský, předseda 162. ZO ČSBS Ing. Petr Gemerle a starosta J SOKOL Uhříněves Tomáš Bělina. Součástí aktu bylo předání čestných uznání ÚV ČSBS za spolupráci místních škol a církví se 162 ZO ČSBS. Ty předali Ing. Petr Gemerle a člen ÚV ČSBS a předseda oblastního výboru Bohuslav Kožíšek. Ocenění převzali - pro ZŠ nám. Bří Jandusů ředitel Mgr. Jiří Měchura, pro ZŠ U obory ředitelka Mgr. Ivana Vodičková, pro ZŠ Vachkova 941 ředitel PaedDr. Petr Ptáček, pro římskokatolickou církev P. Jaroslaw Andrzej Batóg, DVD, který zároveň přednesl modlitbu za oběti válečných konfliktů. Pracovně zaneprázdněnému a tudíž nepřítomnému evangelickému faráři bude ocenění předáno později. O hudební doprovod se postaral DPS Jiskřička pod vedením sbormistryně Mgr. Anny Nebáznivé děti zazpívaly česko a slovenskou státní hymnu a písně Ta naše písnička česká a Ach synku, synku.  O kvalitní ozvučení se postarali zaměstnanci Domu UM. Po skončení projevů a vyznamenávání ve foyer Legionářského domu následně položili přítomní věnce a květiny k pomníku padlých na Husově náměstí.

kladení věnců

Vytvořeno: 25. 10. 2017