Uhříněveský zpravodaj 11/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je úterý, 21. 11. 2017, 7:13:49

Dnes je 21.11.2017

Svátek má Albert

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den filosofie
  • Světový den televize
  • Světový den pozdravů

Zítra má svátek Cecílie

21. 11. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, na SV od 600m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Pietní akt k 99. výročí ukončení 1. světové války a vzniku samostatné ČSR

Typ: náš tip | Aktuality
kladení věncůve foyer Legionářského domu na Husově náměstí

V úterý 24. října 2017 od 10 hodin uspořádala městská část Praha 22 ve spolupráci se 162. ZO Českého svazu bojovníků za svobodu ve foyer Legionářského domu na Husově náměstí pietní akt k 99. výročí ukončení  1. světové války a 99. výročí vzniku samostatné demokratické Československé republiky. Aktu se zúčastnili zástupci uhříněveských neziskových organizací a školských zařízení.
Průvodcem pietním aktem byl zastupitel MČ Praha 22, kurátor Uhříněveského muzea a kronikář v jedné osobě Ing. Michal Klich. S projevy postupně vystoupili starosta MČ Praha 22 Ing. Martin Turnovský, předseda 162. ZO ČSBS Ing. Petr Gemerle a starosta J SOKOL Uhříněves Tomáš Bělina. Součástí aktu bylo předání čestných uznání ÚV ČSBS za spolupráci místních škol a církví se 162 ZO ČSBS. Ty předali Ing. Petr Gemerle a člen ÚV ČSBS a předseda oblastního výboru Bohuslav Kožíšek. Ocenění převzali - pro ZŠ nám. Bří Jandusů ředitel Mgr. Jiří Měchura, pro ZŠ U obory ředitelka Mgr. Ivana Vodičková, pro ZŠ Vachkova 941 ředitel PaedDr. Petr Ptáček, pro římskokatolickou církev P. Jaroslaw Andrzej Batóg, DVD, který zároveň přednesl modlitbu za oběti válečných konfliktů. Pracovně zaneprázdněnému a tudíž nepřítomnému evangelickému faráři bude ocenění předáno později. O hudební doprovod se postaral DPS Jiskřička pod vedením sbormistryně Mgr. Anny Nebáznivé děti zazpívaly česko a slovenskou státní hymnu a písně Ta naše písnička česká a Ach synku, synku.  O kvalitní ozvučení se postarali zaměstnanci Domu UM. Po skončení projevů a vyznamenávání ve foyer Legionářského domu následně položili přítomní věnce a květiny k pomníku padlých na Husově náměstí.

kladení věnců

Vytvořeno: 25. 10. 2017