Uhříněveský zpravodaj 9/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,94 MB)

Dnes je neděle, 22. 9. 2019, 3:26:21

Dnes je 22.9.2019

Svátek má Darina

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Evropský den bez aut

Zítra má svátek Berta

22. 9. 2019

skoroj

Bude jasno až skoro jasno, odpoledne přechodně až polojasno. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 8 až 4°C.

CELKEM: 1631990

Praha 22 bude lépe připravená na havárie vody

Typ: Aktuality
mapaPraha 22 se zapojila do projektu balené vody od Pražských vodovodů a kanalizací. V době havárií bude tak balená voda dodávána přímo do bytů osob zdravotně postižených. Určena je pro držitele průkazu ZTP nebo TP.

Praha 22 se zapojila do projektu balené vody od Pražských vodovodů a kanalizací.  V době havárií bude tak balená voda dodávána přímo do bytů osob zdravotně postižených. Určena je pro držitele průkazu ZTP nebo TP.

Tato služba je aktivována při výlukách či haváriích, u kterých je předpoklad trvání delší než pět hodin. Jediné, co musí zájemce učinit, je registrace prostřednictvím předpřipraveného formuláře. A pak už stačí v případě mimořádně události odpovědět na naši výzvu a balenou vodu si domů objednat.

Registrační formulář

Pokud máte o tuto službu zájem, je třeba provést registraci služby SMS INFO pro dodávku balené vody, tedy vyplnit formulář a doručit jej osobně nebo poštou do Pražských vodovodů a kanalizací.

Adresa pro doručení poštou: Pražské vodovody a kanalizace, a.s., Ke Kablu 971, 102 00 Praha 10 (obálku označte heslem „Balená voda“) Adresa pro osobní odevzdání: Zákaznické centrum PVK, Dykova 3, Praha 10.

Formuláře můžete také donést osobně na úřad MČ do Otevřeného informačního centra či na Odbor sociálních věcí a zdravotnictví.

Jak probíhá distribuce "balené vody"?

V době, kdy bude v místě zájemcem registrované adresy omezena nebo přerušena dodávka pitné vody z důvodu havárie vodovodu, obdrží registrovaný zájemce na telefon SMS zprávu: "Voda PVK: máte-li zájem o donesení pitné vody v náhradním balení, zavolejte na tel. 228 883 606, nejpozději do hodiny od obdržení této zprávy."

Následně bude zahájena distribuce sáčků s pitnou vodou na zaregistrované adresy. Distribuci pitné vody do místa, které si zájemce zvolí, zajišťují zaměstnanci PVK, a.s., a smluvní partneři, kteří se vždy prokáží průkazem. Distribuce bude poskytována v době od 9.00 do 21.00 hod., pokud to technické a místní podmínky umožní.

Voda je distribuována ve dvoulitrových sáčcích, které se plní v úpravně vody Káraný. Celý proces balení vody do sáčků včetně použité folie je v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb., o ochraně veřejného zdraví a souvisejících předpisů. Potřebné údaje o jakosti pitné vody, včetně data spotřeby, jsou uvedeny na sáčku. Jakost vody v sáčcích je průběžně kontrolována akreditovanou laboratoří.

Součástí projektu je dodávka kontejnerů s balenou vodou i na strategická místa v městské části. Přednostně jsou kontejnery přistavovány před školky, školy, sociální a zdravotní zařízení nebo domovy seniorů, policejní stanici a úřad.

Vytvořeno: 20. 6. 2019
Poslední aktualizace: 20. 6. 2019 11:34