Praha 22 dostala dotaci na výstavbu polyfunkčního domu v Pitkovicích

mapa

MČ Praha 22 dostala dotaci ve výši 40 mil. Kč. Tuto účelovou investiční dotaci na výstavbu polyfunkčního domu v Pitkovicích schválilo magistrátní zastupitelstvo.

MČ Praha 22 dostala dotaci ve výši 40 mil. Kč. Tuto účelovou investiční dotaci na výstavbu polyfunkčního domu v Pitkovicích schválilo 21. června v noci magistrátní zastupitelstvo.

Vzhledem k platnému územnímu plánu bude muset mít nová stavba převažující školskou funkci. Záměr počítá s výstavbou dalších 4 tříd pro MŠ s možností změny na třídy 1. stupně ZŠ, dále společenským sálem, místnostmi pro spolkovou činnost a kroužky. Součástí objektu bude taktéž lékařská ordinace a komerční plocha pro menší obchod. Zejména poslední zmiňovaná funkce je v Pitkovicích velmi žádaná.

Za účelem zpracování studií jsme stejně jako u projektu MŠ V Bytovkách oslovili 5 architektonických kanceláří – Studio Archiw, Studio A51, A.LT Architekti, kancelář Prodesi a Ing. arch. Vojtěch Hromek.
Městské části budou jednotlivé návrhy předloženy do konce července a následně z nich hodnotící komise vybere jeden vítězný návrh, na základě kterého bude zpracován finální projekt. Zpracování všech pěti studií, které by kromě samotného polyfunkčního domu měly zahrnovat i náčrt dalšího rozvoje lokality, vyjde Prahu 22 celkem na 125 tis. Kč + DPH.

Během čtvrtečního rána proběhla s architekty obhlídka pozemků, které jsou pro záměr určeny. Se samotným polyfunkčním domem bude také nutné vyřešit veřejný prostor před budovou. Se všemi návrhy se bude moci veřejnost seznámit v průběhu léta.

Datum vložení: 24. 6. 2019 8:52
Datum poslední aktualizace: 12. 7. 2019 11:48