Uhříněveský zpravodaj - zima 2019/2020 (formát PDF, velikost souboru 3,84 MB)

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

Dnes je sobota, 7. 12. 2019, 19:53:42

Dnes je 7.12.2019

Svátek má Ambrož, Benjamín

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den civilního letectva

Zítra má svátek Květoslava

7. 12. 2019

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Praha 22 využije Předběžnou tržní konzultaci pro optimalizaci výstavby mateřské školy

Typ: Aktuality
Naše MČ připravuje výstavbu nové mateřské školy. Ještě před dokončením dokumentace ze strany architektonické kanceláře chce MČ provést předběžnou tržní konzultaci projektu s odborníky a potenciálními zhotoviteli, od které očekává návrhy na úpravu či změnu některých stavebních řešení, které mohou přinést finanční optimalizaci celé investice.

Městská část Praha 22 připravuje výstavbu nové mateřské školy, která bude realizována v pasivním standardu (energetický štítek A). Ještě před dokončením dokumentace ze strany architektonické kanceláře chce MČ provést předběžnou tržní konzultaci projektu s odborníky a potenciálními zhotoviteli, od které očekává návrhy na úpravu či změnu některých stavebních řešení, které mohou přinést finanční optimalizaci celé investice. Návrhy ze strany zhotovitelů pak budou na základě diskuze investora s autory projektu zaneseny do dokumentace. MČ chce tímto postupem dosáhnout nejvýhodnější nabídky na výstavbu a postupovat tak odpovědně při zadávání veřejných zakázek a vynakládání veřejných prostředků. Konzultace se uskuteční 28. listopadu od 9 hodin v Uhříněveském muzeu (Nové náměstí 1251, Praha-Uhříněves).

V současné době je architekty dokončována dokumentace pro sloučené územní a stavební řízení. Ještě před její finální podobou proběhne setkání – tzv. předběžná tržní konzultace. Přítomní odborníci a zástupci firem, které budou usilovat o získání veřejné zakázky na realizaci stavby, budou nejprve se stavebním řešením podrobně seznámeni autorskou dvojicí Tomáš Veselý a Martin Hajný a projektanty ze studia Lambda. Následně na projekt mohou reagovat připomínkami, doporučeními, alternativními způsoby řešení a samozřejmě pokládat dotazy. Pokud z diskuze vzejdou doporučení k úpravě projektu a investor spolu s autory potvrdí přínos daných doporučení, budou zapracována do projektu. Potenciální zhotovitelé budou také díky konzultaci seznámeni s projektem, což usnadní vypracování budoucí nabídky na zhotovení stavby. Městská část následně zvažuje využít pro výstavbu mateřské školky metodu Design & Build.

Projekt MŠ V Bytovkách

Akutní nedostatek míst pro děti v předškolních zařízeních je nutné na Praze 22 řešit výstavbou zcela nové školky, rychle a zároveň citlivě k dané lokalitě. Zadání dostalo šest architektonických ateliérů, které MČ oslovila nejen s návrhem samotné budovy školky, ale i komplexního řešení celého městského bloku, kde se školka bude nacházet. Do druhého kola byly vybrány tři projekty, z nichž vyšel vítězně částečně zahloubený objekt organického tvaru architektů Veselý - Hajný. K projektu se měla možnost vyjádřit veřejnost i obyvatelé přilehlých bytových domů a samozřejmě městský architekt. Objekt pro 200 dětí v osmi třídách nejlépe korespondoval s požadavky okolní zástavby, kdy její obyvatelé nepřijdou o výhled na zeleň a přístup do veřejné zelené plochy.

Předběžná tržní konzultace (PTK)

PTK je institutem upraveným v ustanovení § 33 zákona č. 134/2016 Sb., o zadávání veřejných zakázek. Zadavatel při jejím použití nesmí narušit hospodářskou soutěž. Informace o jejím konání tak bude rozeslána na zájmové servery, asociace, stavební firmy, vyvěšena ve Věstníku veřejných zakázek apod. Ze setkání bude kvůli transparentnosti pořízen videozáznam a všem účastníkům budou poskytnuty stejné informace, aby došlo k rovnému zacházení. Na zákonný průběh konzultace budou dohlížet právní zástupci advokátní kanceláře Karo, Lašmanský & Partners s.r.o.

V případě zájmu o účast na předběžné tržní konzultaci prosím vyplňte formulář na http://bit.do/MSbytovky.
Na základě registrace bude zájemcům zaslán odkaz na stránku s dokumentací k projektu.

Vytvořeno: 14. 11. 2019
Poslední aktualizace: 2. 12. 2019 08:44