Uhříněveský zpravodaj 7-8/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,33 MB)

ANKETA K VYPLNĚNÍ DO 15. 9.

Anketa k vyplnění do 15. září 2018

Dnes je středa, 18. 7. 2018, 14:47:42

Dnes je 18.7.2018

Svátek má Drahomíra

Zítra má svátek Čeněk

18. 7. 2018

zatazenosde

Bude zataženo, občas déšť nebo přeháňky, v Čechách většinou polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 20 až 24°C, v Čechách místy 27°C, na SV a V kolem 16 až 20°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Prázdninový provoz PID

Typ: Aktuality
PID logoKaždý rok cestuje o letních prázdninách pražskou hromadnou dopravou méně cestujících. V období 30. 6. – 31. 8. 2018 dochází k mírnému prodloužení intervalů na většině linek PID a současně probíhá větší množství rekonstrukcí.

Každý rok cestuje o letních prázdninách pražskou hromadnou dopravou méně cestujících.
Řada Pražanů je na dovolených, žáci a studenti na prázdninách a tento počet cestujících zdaleka
nedorovná rostoucí počet turistů, kteří do hlavního města přijíždějí. Téměř jedinou možnost, jak si
vzít volno, má i skupina několika tisíc řidičů metra, tramvají i autobusů. Právě z těchto důvodů jsou
prázdniny obdobím, kdy dochází k mírnému prodloužení intervalů na většině linek PID a současně
probíhá větší množství rekonstrukcí komunikační i kolejové sítě.
Úpravy v jízdních řádech o letošních prázdninách jsou takřka shodná s těmi, které proběhly
v loňském roce. K prodloužení intervalů dochází zejména v období přepravních špiček pracovních
dnů, kdy je patrný největší pokles poptávky.

Metro

Na všech linkách dojde v pracovní dny k prodloužení intervalů o 1–2 minuty.

Počátkem července (od 5. 7. do 8. 7.) bude uzavřen na lince C úsek mezi stanicemi Kačerov a Pražského povstání. Bude zavedena náhradní autobusová doprava X-C a posíleny budou autobusové linky 135 (interval) a 196 (kloubové vozy).

O víkendu 21. 7. – 22. 7. bude na lince A uzavřena obousměrně stanice Muzeum.

Tramvaje

Po dobu prázdnin nebudou v provozu doplňkové linky 4 a 21.

Na páteřních linkách 9, 17 a 22bude ve špičkách pracovních dnů prodloužen interval ze 4 na 5 minut, kolem poledne pak z 5 na
6 minut.

U ostatních linek dojde k úpravě intervalů ve špičkách pracovních dnů z 8 na 10 minut a kolem poledne z 10 na 12 minut.

Provoz tramvají ovlivní v létě také několik výluk, které chystá Dopravní podnik hl. m. Prahy:
• Palmovka – Kobylisy (2. 1. – listopad 2018)
• Vinohradská ulice: Želivského – Muzeum – I. P. Pavlova (1. 7. – podzim 2018, dle jednotlivých etap)

Autobusy

Na většině městských autobusových linek dojde k úpravě jízdních řádů na prázdninový provoz.

U páteřních linek se v ranní špičce pracovních dnů se prodlouží interval z 6 na 7,5 minuty, odpoledne ze 7,5 na 10 minut.

Na lince 236 bude na letní prázdniny posílen provoz v pracovní dny odpoledne mezi Bohnicemi a Zoologickou zahradou sezónními vloženými spoji. Na lince 168 bude v úseku Nové Butovice – Nemocnice na Homolce prodloužen interval v přepravních špičkách pracovního dne z 15 minut na 30 minut.

O letních prázdninách nebudou v provozu školní spoje ani autobusové linky 343, 451 a 465 (školní linka 305 bude trvale zrušena od 30. 6. 2018). Školní linky vyjedou opět až 3. září.

I autobusů se bude týkat zvýšený počet uzavírek a výluk, jak na území Prahy tak Středočeského kraje. Nejzásadnější letní omezení bude v Praze v ulici Českobrodská mezi 2/4 Újezdem nad Lesy a Běchovicemi. Jednotlivé výluky budou průběžně zveřejňovány na www.pid.cz.

Vlaky

Vlakové linky v rámci PID pojedou o letních prázdninách podle platných jízdních řádů, prázdninová omezení se jich netýkají (jen v ojedinělých případech je zrušen školní spoj).

Vytvořeno: 25. 6. 2018
Poslední aktualizace: 25. 6. 2018 11:48