Uhříněveský zpravodaj 10/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je úterý, 17. 10. 2017, 11:24:09

Dnes je 17.10.2017

Svátek má Hedvika

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den boje proti chudobě
  • Světový den úrazů

Zítra má svátek Lukáš

17. 10. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 18 až 22°C, při déletrvající mlze kolem 15°C. Noční teploty 10 až 6°C.

CELKEM: 802078

Pražské léto: Zábavný sportovní den pro celou rodinu, na kterém nebudou chybět červené kontejnery ASEKOL se soutěžemi o zajímavé ceny

Typ: Životní prostředí | ostatní
Praha, 25. května 2017 – Příjemně strávená sobota plná sportu, hudby a zábavných aktivit pro všechny – to je Pražské léto, které proběhne 24. června 2017 ve Žlutých lázních v Praze. Akci pořádá spolek Cesta za snem, kterého jsou červené kontejnery ASEKOL partnerem. Pro návštěvníky bude připraveno plno zábavných soutěží i edukačních aktivit pro celou rodinu.

Dopoledne proběhne Pražský cyklomaraton o celkové délce 42 km, kterého se mohou zúčastnit cyklonadšenci, ale i závodníci na koloběžkách či odrážedlech. Odpoledne si přijdou na své fanoušci kvadriatlonu – závodu dvojic ve čtyřech disciplínách: plávání, střelba, kánoe a kolo. Cílem je především zábava, a bavit se budou rozhodně i nesportovci. Po celý den je připraven doprovodný program s osobnostmi z oblasti sportu, hudby či cestování. Pro návštěvníky je připraven koncert nevidomého zpěváka Martina Svátka, na který naváže Ondřej Ruml se svou show.

Ve speciálním stánku ASEKOL se lidé dozvědí více o správném třídění elektrospotřebičů. Pro děti bude připraven skákací hrad, společně s rodiči mohou vyzkoušet hod vysloužilým elektrem nebo nahlédnout do útrob červeného kontejneru díky transparentní stěně. Kromě zábavných aktivit čekají na návštěvníky i soutěže a losování o atraktivní ceny. A bude se zde i pomáhat. Stačí přinést drobné vysloužilé elektrozařízení do velikosti 40 × 50 cm například mobilní telefony, elektrické kartáčky na zuby, nefunkční holicí a depilační strojky, případně staré elektronické hračky – a vyhodit je ve Žlutých lázních do červeného kontejneru. Z každého kilogramu poputuje koruna na konto projektu Koruna za kilo.

Již třetím rokem spolupracujeme s Národní radou osob se zdravotním postižením v čele s panem Václavem Krásou. Ten osobně návštěvníkům blíže představí projekt Koruna za kilo, díky kterému bylo již rozděleno přes dva miliony Kč. Výtěžek je věnován na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, na rekvalifikační kurzy a na projekt EUROKLÍČ – zpřístupnění sociálního zázemí pro hendikepované po celé republice, především na veřejných místech,“ vysvětluje Martina Martínková, mluvčí neziskové společnosti ASEKOL.

Vše o červených kontejnerech je přehledně uvedeno na http://www.cervenekontejnery.cz/. Více o akci Pražské léto naleznete na www.cestazasnem.cz/prazske-leto

O společnosti ASEKOL*

ASEKOL, a. s. je neziskově hospodařící společnost, která od roku 2005 provozuje kolektivní systém zpětného odběru elektrozařízení. Na základě zápisu vedeného u Ministerstva životního prostředí ČR zajišťuje zpětný odběr elektrozařízení ve všech oblastech, např. výpočetní, telekomunikační a kancelářské techniky, spotřební elektroniky, elektrických nástrojů, nářadí, hraček a vybavení pro volný čas a sport, přístrojů pro monitorování a kontrolu a výdejních automatů (skupiny 1–10). ASEKOL má uzavřeny smlouvy o zřízení míst zpětného odběru s více než 4521 městy a obcemi a 2900 opravnami a prodejnami elektro. Další tisíce sběrných míst vznikly díky vývoji a instalaci různých druhů kontejnerů na drobná elektrozařízení. Provozovaných více než 17 200 sběrných míst zajišťuje společnosti ASEKOL nejhustší sběrnou síť vysloužilých elektrozařízení ze všech kolektivních systémů v ČR i v Evropě. ASEKOL za svoji společenskou odpovědnost získal prestižní národní ocenění TOP odpovědná firma. Zároveň byl na začátku února za své aktivity oceněn prestižní cenou Ruban d’Honneur neboli „Stuhou cti“ v soutěži European Business Awards (EBA) v kategorii Environmentální a udržitelný rozvoj.

* Informace aktuální k 1. březnu 2017

Martina Martinková

Marketing a PR manažer

ASEKOL, a. s.

E: martinkova@asekol.cz

M: +420 702 148 327

Fotka uživatele Třídit staré elektro? Jsem pro! Asekol.

Vytvořeno: 6. 6. 2017
Poslední aktualizace: 10. 9. 2017 23:02