Uhříněveský zpravodaj 7-8/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,41 MB)

Dnes je pátek, 23. 8. 2019, 15:08:53

Dnes je 23.8.2019

Svátek má Sandra

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den pro připomenutí obchodu s otroky a jeho zrušení

Zítra má svátek Bartoloměj

23. 8. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, na JV přechodně až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 23 až 27°C. Noční teploty 15 až 11°C.

Připojili jsme se k výzvě MPSV proti snížení příspěvku na sociální práci

Typ: Zdravotnictví | Sociální služby | Aktuality
logoMěstská část Praha 22 se připojila k dopisu a iniciativě radní hl. m. Prahy Mileny Johnové a pražských městských částí ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové a ministryni financí Aleně Schillerové, ve kterém společně reagujeme na výrazné snížení příspěvku na sociální práci.

Městská část Praha 22 se připojila k dopisu a iniciativě radní hl. m. Prahy Mileny Johnové a pražských městských částí ministryni práce a sociálních věcí Janě Maláčové a ministryni financí Aleně Schillerové, ve kterém společně reagujeme na výrazné snížení příspěvku na sociální práci. Příspěvek byl v souhrnu nižší o 60% ve srovnání s financemi za loňský rok a o 80 % ve srovnání s aktuálními finančními potřebami, vyjádřenými v žádostech městských částí (viz. tabulka).

tabulka

V případě takto nízké podpory ze strany MPSV nebude možné udržet stávající kvalitu výkonu sociální práce, o jejím dalším rozvoji a profesionalizaci ani nemluvě. Městské části nebudou mít dostatek prostředků na zajištění činností sociální práce, které jsou vykonávány v souvislosti s povinnostmi uvedenými v zákoně o sociálních službách a zákoně o pomoci v hmotné nouzi.

Pokud se situace s financováním sociálních služeb a sociální práce nebude neprodleně řešit, mohou občané pocítit v brzké době omezení v poskytování služeb.

Změna metodiky udělování příspěvku povede ke krizi sociální práce v České republice, nejcitelněji však v Praze, kde je nejvyšší koncentrace ohrožených skupin. Dopad to bude mít na kvalitu i kvantitu poskytování sociální práce těm nepotřebnějším  - ohroženým rodinám s dětmi, seniorům, handicapovaným a dlouhodobě nemocným, osobám bez přístřeší, obětem domácího násilí, lidem v hmotné nouzi.

Kateřina Erbsová

Vytvořeno: 15. 5. 2019