Uhříněveský zpravodaj 5/2018 (formát PDF, velikost souboru 10,3 MB)

Dnes je sobota, 26. 5. 2018, 2:27:22

Dnes je 26.5.2018

Svátek má Filip

Zítra má svátek Valdemar

26. 5. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 22 až 26°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Projekt „Podpora domácího kompostování na území Hl. m. Prahy“

Typ: Životní prostředí | ostatní
Projekt „Podpora domácího kompostování na území Hl. m. Prahy“ je financován za podpory Operačního programu životního prostředí (OPŽP). Koncem února letošního roku bylo rozhodnuto Státním fondem životního prostředí o poskytnutí dotace z Operačního programu životního prostředí na pořízení 350 kusů kompostérů o objemu 2000 l a 1400 kusů o objemu 1000 l kompostérů.

Projekt „Podpora domácího kompostování na území Hl. m. Prahy“ je financován za podpory Operačního programu životního prostředí (OPŽP). Koncem února letošního roku bylo rozhodnuto Státním fondem životního prostředí o poskytnutí dotace z Operačního programu životního prostředí na pořízení 350 kusů kompostérů o objemu 2000 l a 1400 kusů o objemu 1000 l kompostérů. Odbor ochrany prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, který o dotaci za Hlavní město Praha požádal, obdržel oficiální vyrozumění o přidělení dotace koncem března 2018.

Všechny podané žádosti jsou evidovány a každé bylo v den evidence přiděleno pořadové číslo, na základě kterého budou postupně kompostéry přidělovány.

V současnosti již nelze žádat o 2000 litrové kompostéry. A začátkem května se předpokládá i vyčerpání kvóty pro 1000 litrové kompostéry. Pro případné žadatele je stále k dispozici formulář na stránce http://www.odpadovecentrum.cz/

Nyní bude probíhat výběrové řízení formou veřejné zakázky na nákup kompostérů. Samotná distribuce kompostérů by měla probíhat ve 2. polovině roku 2018, v návaznosti na výsledku veřejné zakázky.

Před samotným převzetím kompostéru (bude stanoveno několik odběrných míst) bude zaslána žadatelům informace o přesných podmínkách a termínech převzetí kompostéru, spolu s návrhem smlouvy, týkající se výpůjčky a následného darování kompostéru.

Nové kontaktní údaje pro komunikaci ohledně žádostí o kompostér jsou komposter@praha.eu a telefonní číslo: 236 00 4101 (Mgr. Dagmar Janečková).

Dnešním dnem se zahajuje obesílání všech žadatelů e-mailem, kde jim budou poskytnuty potřebné informace.

Zdroj: Informace OCP MHMP

Vytvořeno: 26. 4. 2018