Uhříněveský zpravodaj 10/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je pátek, 20. 10. 2017, 10:55:55

Dnes je 20.10.2017

Svátek má Vendelín

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den stromů
  • Světový den osteoporózy

Zítra má svátek Brigita

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den původních odrůd jablek

20. 10. 2017

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Ráno a dopoledne místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 10 až 6°C.

Projekt zmente.to chce měnit Prahu k lepšímu

Typ: Doprava | Aktuality
logoVšimli jste si poškozené značky? Jsou na chodníku před vaším domem díry? Nebo se chcete podělit o své zkušenosti s návazností spojů? A víte, že tyto situace často nejsou v kompetenci vaší městské části, ale městských organizací, jako jsou Technická správa komunikací, Dopravní podnik nebo ROPID?

plakát

Všimli jste si poškozené značky? Jsou na chodníku před vaším domem díry? Nebo se chcete podělit o své zkušenosti s návazností spojů? A víte, že tyto situace často nejsou v kompetenci vaší městské části, ale městských organizací, jako jsou Technická správa komunikací, Dopravní podnik nebo ROPID?

Pomozte nám změnit Prahu k lepšímu, apeluje na občany nový projekt hlavního města. Zmente.to je nástroj, který výrazně zjednoduší cestu, jak řadu věcí právě v dopravě vylepšit nebo změnit. A stačí vám k tomu jen několik kliknutí.

Prostřednictvím webové stránky zmente.to nebo stejnojmenné aplikace pro mobilní telefony můžete posílat své náměty, připomínky a stížnosti z oblasti dopravy. Zničený odpadkový koš, chybějící přechod pro chodce či rozbitou cyklostezku nemusíte hlásit městské části, které často řešení situace nepřísluší, ani trávit dlouhé minuty pátráním po tom, které městské organizaci takovou věc oznámit. Pokud svůj podnět pošlete prostřednictvím zmente.to, máte jistotu, že se všechny vzkazy dostanou rychleji do správných rukou. Havárie mají nejvyšší prioritu a řeší se okamžitě. Na ostatní podněty dostanete odpověď do 30 dnů.

Zmente.to je webová stránka optimalizovaná pro použití v mobilních telefonech a aplikace pro iOS i Android. Odeslání dotazu či připomínky je rychlé a velmi jednoduché i z ulice. Výmol ve vozovce můžete v aplikaci lokalizovat přímo na mapě, na místě vyfotit a během chvilky poslat. Aplikaci zmente.to si může každý stáhnout zdarma přímo na Google Play a v Apple Store. V telefonu ji lze snadno poznat podle ikony vytvořené z neobvyklé koncovky .to. Webová stránka má kromě adresy www.zmente.to i alternativní adresu www.zmenteto.cz pro uživatele, kteří jsou zvyklí spíš na českou národní doménu.

Vytvořeno: 7. 6. 2017
Poslední aktualizace: 15. 9. 2017 23:02