Uhříněveský zpravodaj 2/2018

Zítra má svátek Liliana

24. 2. 2018

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty -3 až 1°C. Noční teploty -9 až -13°C.

Průjezd ulicí Fr. Diviše musí být zprovozněn

Typ: Doprava
ilustrativni obrazekVyjádření starosty k situaci související s připraveným průjezdem mezi ulicemi Františka Diviše a Ke Kříži.

Vážení sousedé,

pokládám za nutnost objasnit Vám složitou situaci související s připraveným průjezdem mezi ulicemi Františka Diviše a Ke Kříži.

Vedení MČ Prahy 22 si je vědomo špatné situace s nevyhovujícími úseky chodníků v ulici Fr. Diviše a zároveň potřebným a plánovaným otevřením průjezdu komunikace v ulici Jindřicha Bubeníčka. Naší snahou proto bylo skloubit výstavbu nových bezpečných chodníků na straně podél železniční trati s uvedením tohoto průjezdu do provozu.

Bohužel, nastalo neočekávané zdržení v souvislosti s požadavky na využívání původní železniční vlečky, čímž se termíny zahájení stavby a dokončení nového chodníku o několik měsíců posunuly.

Za toto zdržení se velmi omlouváme.

V mezidobí však byla podle plánu zkolaudována k veřejnému provozu předmětná komunikace v ulici Jindřicha Bubeníčka, včetně napojení na ulice Ke Kříži a Fr. Diviše.

Ačkoliv jsme usilovali do poslední chvíle o získání odkladu se spuštěním průjezdu v této oblasti, nebylo to, dle platné legislativy, možné. Je nutné dodržet zákonný postup, a proto musí být umožněno užívání komunikace v souladu s kolaudačním rozhodnutím již nyní. Z důvodu zvýšení bezpečnosti chodců tak byly instalovány v ulici Fr. Diviše přechodně dopravní značky omezující rychlost na 30km/hod a dopravní značení upozorňující na možné chodce na silnici. Průjezd přes ulici Jindřicha Bubeníčka byl 12. září zprovozněn.

Zároveň bude v nejbližší době ještě před vlastní stavbou nového chodníku provedena oprava nevyhovujících úseků původního chodníku v ulici Fr. Diviše na druhé straně směrem od železniční trati. Tyto úseky leží na soukromých pozemcích a chodník jako celek máme v plánu důkladně rekonstruovat a rozšířit. Toho je však možné dosáhnout až po vyřešení majetkoprávních vztahů. Prozatím tedy bude chodník ve stávající trase pouze opraven.

Jsme si vědomi komplikovaného provozu v ulici Fr. Diviše ve vztahu chodci vs. automobilová doprava před výstavbou nových plnohodnotných chodníků o šířce 2m či opravou stávajících a velmi naléhavě prosíme všechny účastníky silničního provozu o zvýšenou opatrnost.

Děkujeme za pochopení

Ing. Martin Turnovský - starosta