Uhříněveský zpravodaj 6/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,65 MB)

ANKETA K VYPLNĚNÍ DO 15. 9.

Anketa k vyplnění do 15. září 2018

Dnes je čtvrtek, 21. 6. 2018, 18:05:12

Dnes je 21.6.2018

Svátek má Alois

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den květů
  • Evropský den hudby
  • Mezinárodní den trpaslíků

Zítra má svátek Pavla

21. 6. 2018

bo

Bude polojasno až oblačno, od SZ místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 27 až 31°C, na JV 33°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Průjezd ulicí Fr. Diviše musí být zprovozněn

Typ: Doprava
ilustrativni obrazekVyjádření starosty k situaci související s připraveným průjezdem mezi ulicemi Františka Diviše a Ke Kříži.

Vážení sousedé,

pokládám za nutnost objasnit Vám složitou situaci související s připraveným průjezdem mezi ulicemi Františka Diviše a Ke Kříži.

Vedení MČ Prahy 22 si je vědomo špatné situace s nevyhovujícími úseky chodníků v ulici Fr. Diviše a zároveň potřebným a plánovaným otevřením průjezdu komunikace v ulici Jindřicha Bubeníčka. Naší snahou proto bylo skloubit výstavbu nových bezpečných chodníků na straně podél železniční trati s uvedením tohoto průjezdu do provozu.

Bohužel, nastalo neočekávané zdržení v souvislosti s požadavky na využívání původní železniční vlečky, čímž se termíny zahájení stavby a dokončení nového chodníku o několik měsíců posunuly.

Za toto zdržení se velmi omlouváme.

V mezidobí však byla podle plánu zkolaudována k veřejnému provozu předmětná komunikace v ulici Jindřicha Bubeníčka, včetně napojení na ulice Ke Kříži a Fr. Diviše.

Ačkoliv jsme usilovali do poslední chvíle o získání odkladu se spuštěním průjezdu v této oblasti, nebylo to, dle platné legislativy, možné. Je nutné dodržet zákonný postup, a proto musí být umožněno užívání komunikace v souladu s kolaudačním rozhodnutím již nyní. Z důvodu zvýšení bezpečnosti chodců tak byly instalovány v ulici Fr. Diviše přechodně dopravní značky omezující rychlost na 30km/hod a dopravní značení upozorňující na možné chodce na silnici. Průjezd přes ulici Jindřicha Bubeníčka byl 12. září zprovozněn.

Zároveň bude v nejbližší době ještě před vlastní stavbou nového chodníku provedena oprava nevyhovujících úseků původního chodníku v ulici Fr. Diviše na druhé straně směrem od železniční trati. Tyto úseky leží na soukromých pozemcích a chodník jako celek máme v plánu důkladně rekonstruovat a rozšířit. Toho je však možné dosáhnout až po vyřešení majetkoprávních vztahů. Prozatím tedy bude chodník ve stávající trase pouze opraven.

Jsme si vědomi komplikovaného provozu v ulici Fr. Diviše ve vztahu chodci vs. automobilová doprava před výstavbou nových plnohodnotných chodníků o šířce 2m či opravou stávajících a velmi naléhavě prosíme všechny účastníky silničního provozu o zvýšenou opatrnost.

Děkujeme za pochopení

Ing. Martin Turnovský - starosta