Uhříněveský zpravodaj 4/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,19 MB)

Dnes je pátek, 19. 4. 2019, 5:07:25

Dnes je 19.4.2019

Svátek má Rostislav

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Velký pátek

Zítra má svátek Marcela

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Bílá sobota
  • Mezinárodní den svobody tisku

19. 4. 2019

j

Bude většinou jasno až skoro jasno. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 5 až 1°C.

Prvňáčky přivítala vzácná návštěva

Typ: Aktuality
Za MČ popřáli hodně jedniček Martin Turnovský a Jiří Knotek a prvotní nervozitu rychle odehnali Spejbl s Hurvínkem.

Městská část Praha 22 měla obzvlášť velký důvod slavit. V pátek 31. 8. 2018 totiž byl slavnostně otevřen nový pavilon ZŠ U Obory za účasti starosty Prahy 22 Martina Turnovského, místostarosty Jiřího Knotka, ředitelky ZŠ Ivany Vodičkové, radních i zastupitelů městské části a dalších hostů. Otevření se zúčastnila také radní pro školství  MHMP Irena Ropková.

V pondělí již do nového pavilonu, kterým se navýšila kapacita ZŠ U Obory o 300 dětí, nastoupili prvňáčci. Martin Turnovský a Jiří Knotek jim za městskou část přišli popřát vše nejlepší v nově začínající etapě školního života. Návštěva se nesla v duchu velkého veselí, neboť prvňáčky přišli pozdravit a pozvat na odpolední představení Hurvínkova cesta do Tramtárie, které jako dárek k prvnímu dni ve škole děti dostaly, postavičky z Divadla Spejbla a Hurvínka a to sám Spejbl s Hurvínkem. Místostarosta Jiří Knotek dětem předal DVD titul EVA a EDA s dopravní výchovou. V ZŠ Jandusů byl scénář přivítání prvňáčků obdobný.

A když už nás Spejbl s Hurvínkem navštívili, tak také zavítali do Mateřských škol.

Vytvořeno: 5. 9. 2018
Poslední aktualizace: 12. 9. 2018 08:54