Uhříněveský zpravodaj 5/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,71 MB)

Dnes je pátek, 24. 5. 2019, 6:58:25

Dnes je 24.5.2019

Svátek má Jana

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Evropský den národních parků

Zítra má svátek Viola

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den Afriky
  • Mezinárodní den pohřešovaných dětí

24. 5. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 18 až 22°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Rodina hledá nový domov. Ideálně v domě na samotě

Typ: Aktuality
rodinaIdeálně v domě na samotě, který je dnes nevyužitý, i v horším stavu.

Hezký den.

Obracíme se na Vás, protože hledáme nový domov a protože jej nechceme hledat přes realitní kanceláře. Realitkám jde čistě o byznys, nezajímají je vztahy mezi lidmi v obci, obcím jde o to, aby domy a místa žily, vidíte skutečné potřeby místních lidí – tento přístup je nám mnohem bližší.

Pět let jsme obývali, renovovali, zkrášlovali krásný, tři sta let starý dům, ale ten se nyní prodává a my se musíme vystěhovat.

Jsme rodina se dvěma dětmi – holčička má tři roky a chlapeček je ještě v bříšku. Já (Petr) vyučuji angličtinu a ruštinu (mluvím anglicky jako rodilý mluvčí, dále mluvím plynně i rusky a dalšími třemi jazyky), zeměpis, počítače a výtvarnou výchovu, Anežka je překladatelkou, češtinářkou a němčinářkou. Chováme kozy a včely, pečujeme o zeleninovou zahradu, ovocné stromy a o dům. Oba pocházíme z venkova. Rádi se podílíme na nejrůznějších kulturních a společenských aktivitách v místě, kde žijeme.

Musíme vyřešit naši situaci s bydlením co nejdříve, a přitom pokud možno dlouhodobě. Jsme otevření všemu.

Ideální pro nás by byl nějaký dům na samotě či klidném místě, se zahradou.  Dům, který je dnes částečně nebo zcela nevyužitý. Rádi se o něj budeme starat, oživíme jej, opravíme, co je potřeba. Můžeme se starat o starou babičku a podobně. Dům nemusí být nijak přepychově vybaven, dokonce nemusí být vybaven vůbec, může v něm být nepořádek (ten uklidíme). Rádi do domu přivedeme ze studny vodu, uděláme rozvody elektřiny, vymalujeme, pokud tam nebude nábytek, přivezeme si jej, posečeme zahradu. Pokud bychom i na novém místě mohli chovat kozy, potěšilo by nás to, ale smíříme se i s tím, že kozí farmičku přenecháme někomu jinému.

Kdybyste byli tak hodní a poptali se ve Vaší obci (víme, že ne každý má internet), přeposlali naši prosbu komukoliv, pověsili ji na facebook, přetiskli ji v místním zpravodaji, vyvěsili na místní nástěnce, v obchodě, ve škole – pomůžete nám.

Nejpraktičtější kontakt na nás je přes email: mam.radost@gmail.com,

ale samozřejmě máme i telefon: 705 264 797

a poštovní adresu:

Anežka a Petr Kučovi

V Šáreckém údolí 54/96

160 00 Praha 6

Děkujeme mnohokrát za Váš čas a ochotu

Anežka a Petr Kučovi

Vytvořeno: 3. 5. 2019