Uhříněveský zpravodaj 10/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,95 MB)

Dnes je neděle, 20. 10. 2019, 0:07:27

Dnes je 20.10.2019

Svátek má Vendelín

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den stromů
  • Světový den osteoporózy

Zítra má svátek Brigita

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den původních odrůd jablek

20. 10. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 9 až 5°C.

Setkání odborné veřejnosti ke zdravotnímu stavu Uhříněveské obory proběhne 20. června

Typ: Aktuality
ilustrativní obrázekSvojí účast přislíbili zástupci Ochrany prostředí hlavního města Prahy, Inspekce Životního prostředí a Lesů ČR. Hlavním tématem bude současný stav obory a nezbytné kroky, které povedou k stabilizaci tohoto cenného území. Prosíme o potvrzení účasti.

Dne 20. června od 14:00 hodin se v zasedací místnosti ve třetím patře radnice uskuteční setkání odborné veřejnosti ke zdravotnímu stavu Uhříněveské obory.

Svojí účast přislíbili zástupci Ochrany prostředí hlavního města Prahy, Inspekce Životního prostředí a Lesů ČR. Hlavním tématem bude současný stav obory a nezbytné kroky, které povedou k stabilizaci tohoto cenného území.

Prosíme o potvrzení účasti na adresu ondrej.lagner@praha22.cz

Jak jste se možná dozvěděli z posledního vydání Uhříněveského zpravodaje, v Oboře usychají jasany. Jejich úhyn je způsoben zákeřnou houbou, která způsobí tzv. nekrózu jasanů. Ta se nejprve projeví žloutnutím listů a dále se šíří do celého stromu. Až zasáhne kořeny, přeruší se vyživování stromu vodou a strom usychá.

Během léta a podzimu dojde pravděpodobně ke kácení jasanů ve větším rozsahu. Čeká nás řada let, kdy nebude na Oboru
nejpříjemnější pohled, avšak výsledkem bude stabilní a rozmanitější lesní ekosystém.

Vytvořeno: 11. 6. 2019
Poslední aktualizace: 17. 6. 2019 11:45