Uhříněveský zpravodaj 6/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,08 MB)

Dnes je úterý, 18. 6. 2019, 20:51:26

Dnes je 18.6.2019

Svátek má Milan

Zítra má svátek Leoš

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den rovnosti žen a mužů

18. 6. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Setkání odborné veřejnosti ke zdravotnímu stavu Uhříněveské obory proběhne 20. června

Typ: Aktuality
ilustrativní obrázekSvojí účast přislíbili zástupci Ochrany prostředí hlavního města Prahy, Inspekce Životního prostředí a Lesů ČR. Hlavním tématem bude současný stav obory a nezbytné kroky, které povedou k stabilizaci tohoto cenného území. Prosíme o potvrzení účasti.

Dne 20. června od 14:00 hodin se v zasedací místnosti ve třetím patře radnice uskuteční setkání odborné veřejnosti ke zdravotnímu stavu Uhříněveské obory.

Svojí účast přislíbili zástupci Ochrany prostředí hlavního města Prahy, Inspekce Životního prostředí a Lesů ČR. Hlavním tématem bude současný stav obory a nezbytné kroky, které povedou k stabilizaci tohoto cenného území.

Prosíme o potvrzení účasti na adresu ondrej.lagner@praha22.cz

Jak jste se možná dozvěděli z posledního vydání Uhříněveského zpravodaje, v Oboře usychají jasany. Jejich úhyn je způsoben zákeřnou houbou, která způsobí tzv. nekrózu jasanů. Ta se nejprve projeví žloutnutím listů a dále se šíří do celého stromu. Až zasáhne kořeny, přeruší se vyživování stromu vodou a strom usychá.

Během léta a podzimu dojde pravděpodobně ke kácení jasanů ve větším rozsahu. Čeká nás řada let, kdy nebude na Oboru
nejpříjemnější pohled, avšak výsledkem bude stabilní a rozmanitější lesní ekosystém.

Vytvořeno: 11. 6. 2019
Poslední aktualizace: 17. 6. 2019 11:45