Uhříněveský zpravodaj 7-8/2019 (formát PDF, velikost souboru 3,41 MB)

Dnes je středa, 21. 8. 2019, 22:09:25

Dnes je 21.8.2019

Svátek má Johana

Zítra má svátek Bohuslav

21. 8. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Denní teploty 19 až 23°C. Noční teploty 14 až 10°C.

Setkání odborné veřejnosti ke zdravotnímu stavu Uhříněveské obory proběhne 20. června

Typ: Aktuality
ilustrativní obrázekSvojí účast přislíbili zástupci Ochrany prostředí hlavního města Prahy, Inspekce Životního prostředí a Lesů ČR. Hlavním tématem bude současný stav obory a nezbytné kroky, které povedou k stabilizaci tohoto cenného území. Prosíme o potvrzení účasti.

Dne 20. června od 14:00 hodin se v zasedací místnosti ve třetím patře radnice uskuteční setkání odborné veřejnosti ke zdravotnímu stavu Uhříněveské obory.

Svojí účast přislíbili zástupci Ochrany prostředí hlavního města Prahy, Inspekce Životního prostředí a Lesů ČR. Hlavním tématem bude současný stav obory a nezbytné kroky, které povedou k stabilizaci tohoto cenného území.

Prosíme o potvrzení účasti na adresu ondrej.lagner@praha22.cz

Jak jste se možná dozvěděli z posledního vydání Uhříněveského zpravodaje, v Oboře usychají jasany. Jejich úhyn je způsoben zákeřnou houbou, která způsobí tzv. nekrózu jasanů. Ta se nejprve projeví žloutnutím listů a dále se šíří do celého stromu. Až zasáhne kořeny, přeruší se vyživování stromu vodou a strom usychá.

Během léta a podzimu dojde pravděpodobně ke kácení jasanů ve větším rozsahu. Čeká nás řada let, kdy nebude na Oboru
nejpříjemnější pohled, avšak výsledkem bude stabilní a rozmanitější lesní ekosystém.

Vytvořeno: 11. 6. 2019
Poslední aktualizace: 17. 6. 2019 11:45