Uhříněveský zpravodaj 6/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,08 MB)

Dnes je úterý, 18. 6. 2019, 20:37:24

Dnes je 18.6.2019

Svátek má Milan

Zítra má svátek Leoš

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den rovnosti žen a mužů

18. 6. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 17 až 13°C.

Šlápněte na to!

Typ: Životní prostředí | ostatní
plakatPokračující informační kampaň oddělení odpadů MHMP s výmluvným mottem „Šlápněte na to!“ upozorňuje na potřebu zmenšení objemu tříděného odpadu před vhozem do nádob.

Pokračující informační kampaň oddělení odpadů MHMP s výmluvným mottem „Šlápněte na to!“ upozorňuje na potřebu zmenšení objemu tříděného odpadu před vhozem do nádob.

V termínu od 21.5. do 1.7.2019 bude motiv sešlápnuté plastové lahve umístěn na vybraných reklamních plochách města. Obrázek znázorňuje plastový odpad, nicméně má za cíl obecně upozornit občany na uvědomělé nakládání se všemi složkami tříděného odpadu. V poslední době se nejvíce potýkáme s problémem nerozložených kartonových krabic, které poté v nádobě zabírají podstatnou část prostoru, nádoba je rychle plná a odpad se začne hromadit v okolí stanoviště, je rozfoukáván do okolí apod.
Magistrát hl. m. Prahy poté stále navyšuje četnost svozu odpadu, po městě se pohybuje každý den velké množství svozových automobilů, ale nádoby na tříděný odpad jsou v některých případech poloprázdné, ač se zdají na první pohled plné, a kdyby byl do nich odpad uvážlivěji ukládán, obsluha těchto nádob by mohla být méně častá a efektivnější.

Zdroj: Portál životního prostředí

Vytvořeno: 31. 5. 2019