Uhříněveský zpravodaj 11/2018 (formát PDF, velikost souboru 7,21 MB)

Dnes je středa, 14. 11. 2018, 4:31:25

Dnes je 14.11.2018

Svátek má Sáva

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den diabetu

Zítra má svátek Leopold

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den kvality
  • Den vězněných spisovatelů

14. 11. 2018

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 7 až 11°C. Noční teploty 3 až -1°C.

Součástí pietního aktu bylo i vysazení lípy

Typ: Aktuality
TGMa nechybělo samozřejmě uctění památky padlých u pomníku na Husově náměstí a výročí 100 let republiky u busty TGM v Legionářském domě.

Ve čtvrtek 25.102018 v 10 hodin začal slavnostní pietní  akt ke 100. výročí vzniku ČSR.
Provázel jím kurátor Uhříněveského muzea a kronikář Ing. Michal Klich a skládal se ze tří částí.

První  se uskutečnila u pomníku padlých na Husově náměstí. Zde s projevem vystoupil starosta Ing. Martin Turnovský a modlitby za padlé a  vlast přednesli římskokatolický farář P. Jaroslaw Andrzej Batóg, SVD a evangelický farář Ing. Mgr. Jiří Ort. Poté položili představitelé městské části, Zástupci škol a neziskových organizací věnce a květiny k pomníku.

Druhou částí se stalo zasazení pamětní lípy malolisté na Husově náměstí, které provedli:
Ing. Martin Turnovský – starosta, Bc. Michal Selinger -  zástupce starosty, Mgr. Jitka Rothová – předsedkyně komise kultury, Ing. Michal Klich – kurátor muzea a kronikář a Markétka Něničková – členka DPS Jiskřička.

Třetí část se uskutečnila ve vestibulu Legionářského domu u busty TGM. Zde zazněl ze záznamu hlas prvního prezidenta, živě jeho oblíbené písně a s projevem vystoupil starosta TJ SOKOL Uhříněves Tomáš Bělina. V závěru starosta městské části a zástupci neziskových organizací položili k bustě květiny.

Všechny části aktu doprovodily svým zpěvem děti z DPS Jiskřička pod vedením sbormistryně Mgr. Anny Nebázlivé.

Vytvořeno: 31. 10. 2018
Poslední aktualizace: 31. 10. 2018 17:41