Uhříněveský zpravodaj 3/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,45 MB)

Dnes je pondělí, 18. 3. 2019, 17:38:14

Dnes je 18.3.2019

Svátek má Eduard

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Ukliďme svět

Zítra má svátek Josef

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den invalidů

18. 3. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky, od 700m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Součástí pietního aktu bylo i vysazení lípy

Typ: Aktuality
TGMa nechybělo samozřejmě uctění památky padlých u pomníku na Husově náměstí a výročí 100 let republiky u busty TGM v Legionářském domě.

Ve čtvrtek 25.102018 v 10 hodin začal slavnostní pietní  akt ke 100. výročí vzniku ČSR.
Provázel jím kurátor Uhříněveského muzea a kronikář Ing. Michal Klich a skládal se ze tří částí.

První  se uskutečnila u pomníku padlých na Husově náměstí. Zde s projevem vystoupil starosta Ing. Martin Turnovský a modlitby za padlé a  vlast přednesli římskokatolický farář P. Jaroslaw Andrzej Batóg, SVD a evangelický farář Ing. Mgr. Jiří Ort. Poté položili představitelé městské části, Zástupci škol a neziskových organizací věnce a květiny k pomníku.

Druhou částí se stalo zasazení pamětní lípy malolisté na Husově náměstí, které provedli:
Ing. Martin Turnovský – starosta, Bc. Michal Selinger -  zástupce starosty, Mgr. Jitka Rothová – předsedkyně komise kultury, Ing. Michal Klich – kurátor muzea a kronikář a Markétka Něničková – členka DPS Jiskřička.

Třetí část se uskutečnila ve vestibulu Legionářského domu u busty TGM. Zde zazněl ze záznamu hlas prvního prezidenta, živě jeho oblíbené písně a s projevem vystoupil starosta TJ SOKOL Uhříněves Tomáš Bělina. V závěru starosta městské části a zástupci neziskových organizací položili k bustě květiny.

Všechny části aktu doprovodily svým zpěvem děti z DPS Jiskřička pod vedením sbormistryně Mgr. Anny Nebázlivé.

Vytvořeno: 31. 10. 2018
Poslední aktualizace: 31. 10. 2018 17:41