Uhříněveský zpravodaj 6/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,08 MB)

Dnes je čtvrtek, 20. 6. 2019, 7:36:31

Dnes je 20.6.2019

Svátek má Květa

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový den uprchlíků

Zítra má svátek Alois

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Den květů
  • Evropský den hudby
  • Mezinárodní den trpaslíků

20. 6. 2019

bo

Bude polojasno až oblačno, místy přeháňky nebo bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Starosta Turnovský uvádí na pravou míru článek MF Dnes "Z okraje města mají zmizet kamiony"

Typ: Aktuality
ilustrativni obrazekV článku ze dne 20. 9. 2018 autor chybně uvádí, že magistrát schválil dotaci na přípravu Hostivařské spojky. Není tomu tak. Magistrát skutečně schválil dotaci, ale na jiné stavby. I ty by ale měly dopravě výrazně pomoci.

V dnešním vydání MF Dnes byla uvedena zjevně nesprávná informace, že pražský magistrát schválil mnohamilionovou dotaci pro naši MČ Praha 22 určenou k přípravě Hostivařské spojky.

Informace není pravdivá. MČ Praha 22 je příjemcem dotace z MHMP k přípravě dopravních staveb, které budou na Hostivařskou spojku navazovat. Po roce od podpisu memoranda mezi starosty městských částí Praha 22, Praha 15 a Petrovice se nám podařilo získat dotaci od MHMP na přípravu přeložky Hornoměcholupské, propojení Františka Diviše s ulicí Ke Kříži a přeložky Novopetrovické.

Přípravu Hostivařské spojky nadále zajišťuje hl. m. Praha prostřednictvím Odboru strategických investic.

Ing. Martin Turnovský

starosta MČ Praha 22

Podrobnější informace např. v článku Pražského patriota

Vytvořeno: 20. 9. 2018