Uhříněveský zpravodaj - leden 2020 (Strategický plán)

Online dotazník

Interaktivní mapa - odkaz otevře nové okno

Dnes je neděle, 19. 1. 2020, 4:59:52

Dnes je 19.1.2020

Svátek má Doubravka

Zítra má svátek Ilona

19. 1. 2020

oblacnosesnez

Bude polojasno až oblačno, na východě až zataženo a místy sněžení nebo sněhové přeháňky. Denní teploty 0 až 4°C. Noční teploty -1 až -5°C.

Třetí neděle adventní městské části se nesla v duchu tradic

Typ: ostatní | Aktuality
Advent 2019Třetí adventní neděli 15. prosince pořádala městská část trhy s adventním programem. Trhy byly v prostoru mezi školní jídelnou a uhříněveským muzeem.

Třetí adventní neděli 15. prosince pořádala městská část trhy s adventním programem. Trhy byly v prostoru mezi školní jídelnou a uhříněveským muzeem.

Počasí nepřipomínalo adventní čas – bylo více jak 10 stupňů nad nulou a chvílemi i lehce pršelo, ale atmosféra byla vskutku vánoční, ozdobené stánky s výrobky s vánoční tematikou, prodej svařáku a dalších klasických dobrot tohoto času navodily tu pravou atmosféru adventního rozjímání včetně přátelského setkání se sousedy.

Velkou pozornost měl stánek „Pečeme a pomáháme“, kde jste přispívali do kasičky na pomoc pro děti ohrožené domácím násilím. Pro centrum Locika se vybralo nádherných 7529 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli a neméně pak těm, kteří přinesli ochutnat své cukroví a zpříjemnili adventní čas nám všem.

Ve stánku Salesiánského hnutí se vyráběly vánoční hvězdy a svůj prostor s adventní dílnou měl Dům dětí a mládeže. V dalším stánku jste si mohli nazdobit perníčky.

Od 15 hodin se na hlavním pódiu hrála pohádka o dvou sněhulácích, která děti doslova pohltila.

Interaktivní kovárna byla v provozu od 14 hodin až do pozdních večerních hodin a pan kovář byl neustále v permanenci, aby dětem i dospělým vysvětlil zapeklitosti jeho řemesla. Kdo chtěl, mohl si vykovat svůj výrobek – krásné to řemeslo.

Také jste si mohli nechat věštit věci budoucí, neboť na trzích byl i koutek s litím olova.

Od 17 hodin vystoupila se svým vánočním programem kolednická kapela z Plzně.

V průběhu celého odpoledne a večera se na trzích vystřídalo množství rodin s dětmi, jednotlivců, skupin i „zbloudilých pocestných“, kteří si dosyta užili třetí adventní neděli.

Další a to již poslední adventní setkání s občany pořádá městská část na Husově náměstí v neděli 22. prosince od 17 hodin. O program se postará DS UCHO. K vidění bude živý betlém, lidové tance a domů si odnesete betlémské světlo.

Tímto vás všechny srdečně zveme.

Více ve fotogalerii zde

Advent 2019