Uhříněveský zpravodaj 10/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,48 MB)

Dnes je pondělí, 22. 10. 2018, 17:01:20

Dnes je 22.10.2018

Svátek má Sabina

Zítra má svátek Teodor

22. 10. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno, během dne od SZ přibývání oblačnosti a místy déšť nebo přeháňky. Ráno místy mlhy nebo zataženo nízkou oblačností. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 5 až 1°C.

CELKEM: 1199307

V nohejbalovém turnaji triumfovala sestava Pekla

Typ: Sport | Aktuality
V Praze-Uhříněvsi proběhl v neděli 13. května 2018 už čtvrtý turnaj seriálu o body do Poháru ČNS starších žáků. Na jeho startu se seřadilo 13 profi trojic + 2 amatérské z 11 oddílů. Pro vítězství si sestava z Pekla nad Zdobnicí ve složení Čižinský, Fries a Ferebauer.

V Praze-Uhříněvsi proběhl v neděli 13. května 2018 už čtvrtý turnaj seriálu o body do Poháru ČNS starších žáků. Na jeho startu se seřadilo 13 profi trojic + 2 amatérské z 11 oddílů. Pro vítězství si sestava z Pekla nad Zdobnicí ve složení Čižinský, Fries a Ferebauer.

Vyjma republikových šampionátů je zvykem zařazovat do Poháru ČNS pouze halové turnaje. Navíc mimo hlavní sezonu. Tentokrát se ale hrálo pod širým nebem. Navíc v atypickém termínu. „Samozřejmě víme, že se jedná o nepříjemný zásah do krajských termínových kalendářů. Přesto jsme se rozhodli tuto akci zařadit z důvodu, že organizátoři přípravě věnovali nezvyklé úsilí a snaží se jí dělat neobyčejnou,“ vysvětlil předseda Komise mládeže ČNS MICHAL HOSTINSKÝ. „Zařazení do Poháru ČNS bylo ideální možností, jak tento zajímavý projekt podpořit. Zvlášť v situaci, kdy se obecně potýkáme s nedostatkem pořadatelů.  Chtěl bych tímto poděkovat hlavním organizátorům za uspořádání,“ dodal.

Účastníky přivítaly čtyři připravené kurty a krásné počasí. Ve čtyřech základních skupinách se od  rána začalo bojovat o pozice pro play-off. Jistotu čtvrtfinále měli pouze vítězové, družstva na druhých a třetích místech zamířila do předkola. Čtvrtfinále znamenalo konečnou pro Zruč-Senec, Modřice A, Modřice B a Vsetín, byť Valachům unikl postup jen o dva míče. Mezi elitní čtyřkou naopak nechyběli ani oba hlavní aspiranti na vítězství – Peklo a Stříbro. Východočechům se v semifinále postavila formace Českého Brodu, ale hladce prohrála. Do klání o nejcennější kov vzápětí prošel i Baník Stříbro, když si snadno poradil s Radomyšlí. Duel o bronz se dlouho vyvíjel lépe pro Jihočechy, rozhodující třetí sadu však českobrodští mladíci dokázali otočit ve svůj prospěch.

Zbývalo vyřešit poslední tajenku. Zvítězí potřetí v tomto ročníku Peklo? Nebo Stříbro zopakuje svůj úspěch z posledního turnaje v Počernicích? Do zápasu vstoupili lépe hráči západočeského týmu a v prvním setu vedli ještě 8:6. Poté se ale Peklu podařil velký obrat s vítěznou koncovkou. Neúspěch poznamenal stříbrskou sestavu natolik, že v druhém setu finále už soupeři nedokázala vzdorovat a uhrála jen dva míče.

„I když nás výsledky v tomto ročníku opravňovaly řadit se k favoritům, museli jsme od začátku turnaje hrát koncentrovaně. Nutily nás k tomu už v základní skupině týmy Vsetína a Modřic. Zápasy jsme zvládli, zvykali si postupně na kurty i prostředí a do vyřazovací části jsme už vstupovali s cílem probojovat se do finále. To se podařilo s vítěznou tečkou. Musím kluky pochválit, týmovou práci finalizuje Ondřej Fries, který dokáže dát důležité body. Navzdory vítězství chováme k naším soupeřům respekt, je opravdu hodně sestav, které předvádějí hezký nohejbal,“ ohlížel se za celým dnem kouč vítězů MICHAL HOLATA. „Turnaj byl skvělým osvěžením stabilního pohárového seriálu. Nezbývá, než si přát, aby tradiční pořadatele doplnili právě takové turnaje v nových destinacích. Určitě bych chtěl pořadatelům vzdát obdiv za zajištění cen pro oddíly i hráče, nebývá to rozhodně zvykem. Myslím, že i organizace a zajištění byly na velmi vysoké úrovni a turnaj se opravdu povedl,“ chválil Holata.

„Zařazení do seriálu  PČNS mládeže přineslo turnaji Prahy 22 větší prestiž a několik nových startujících družstev – Modřice, Vsetín, Stříbro i vítězný tým z Pekla. Dorazila také řada osobností ze seniorských soutěží - Chalupa, Vedral, Kalas, předseda Dozorčí rady ČNS a další. Akce se účastnili za městskou část i oba místostarostové obce, pánové Selinger a Knotek. V kombinaci se skvělým počasím a zázemím areálu v Uhříněvsi si všichni přítomní celý den krásně užili. Těšíme se na příští rok a děkujeme za pořadatelství nohejbalovému oddílu SK WATTO Nebušice,“ uvedl ředitel turnaje a radní Prahy 22 JIŘÍ MATYÁŠEK.

Konečné pořadí turnaje:
1. TJ Peklo nad Zdobnicí (Čižinský, Fries, Ferebauer)
2. TJ Baník Stříbro (Tolar, Nozar, Fujan)
3. TJ Slavoj Český Brod (Synáček, Jedlička, Růžička)
4. TJ Radomyšl (Votava, Ježek, Čapek)

Průběžné pořadí Poháru ČNS starších žáků:
1. TJ Peklo nad Zdobnicí - 247 bodů
2. TJ Baník Stříbro - 172 bodů