Uhříněveský zpravodaj 3/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,45 MB)

Dnes je sobota, 23. 3. 2019, 15:35:31

Dnes je 23.3.2019

Svátek má Ivona

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Světový meteorologický den

Zítra má svátek Gabriel

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den boje proti tuberkulóze
  • Den Horské služby

23. 3. 2019

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 16 až 20°C. Noční teploty 7 až 3°C.

V pátek vyvěsíme tibetskou vlajku. Od okupace uplynulo 60 let

Typ: ostatní | Aktuality
vlajkaPraha 22 se i v letošním roce připojí k akci Vlajka pro Tibet, která se koná vždy 10. března na výročí Tibetského národního povstání.

Rada městské části odsouhlasila  vyvěšení tibetské vlajky a Praha 22 se tak i v letošním roce připojí k akci Vlajka pro Tibet, která se koná vždy 10. března na výročí Tibetského národního povstání. V letošním roce je dokonce dokonce kulaté. Od povstání proti čínské okupaci uplynulo již 60 let. Výročí připadá na neděli, vlajka tak před radnicí na Novém náměstí zavlaje už od pátku 8. března.

Mezinárodní kampaň “Vlajka pro Tibet” vznikla v polovině devadesátých let v západní Evropě a stala se jednou z nejvýznamnějších symbolických akcí vyjadřujících podporu ochrany lidských práv nejen Tibeťanů, ale i obyvatel ČLR. Akce probíhá každý rok 10. března, v den výroční povstání Tibeťanů proti čínské okupaci Tibetu. Při povstání v roce 1959 zemřelo více než 80 000 Tibeťanů, přes milion Tibeťanů zemřelo v následujících letech ve vězeních, pracovních táborech nebo v důsledku hladomoru. Cílem kampaně je poukázat na dlouhodobé porušování lidských práv v Tibetu.

Vytvořeno: 5. 3. 2019
Poslední aktualizace: 8. 3. 2019 10:04