Uhříněveský zpravodaj 3/2019 (formát PDF, velikost souboru 4,45 MB)

Dnes je úterý, 19. 3. 2019, 2:56:48

Dnes je 19.3.2019

Svátek má Josef

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den invalidů

Zítra má svátek Světlana

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den frankofonie
  • Světový den divadla pro děti a mládež

19. 3. 2019

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky od 500m srážky sněhové. Denní teploty 4 až 8°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Výstava o historii živočišné výroby probíhá v muzeu do 23. listopadu

Typ: Aktuality
V úterý 6. listopadu ve 14 hodin se uskutečnila vernisáž výstavy "Společné století" (Historie chovu hospodářských zvířat a výzkum pro jeho podporu), kterou pořádá Výzkumný ústav živočišné výroby. Výstavu můžete navštívit v Uhříněveském muzeu až do 23. listopadu 2018. Ještě předtím se konala v Divadle U22 konference 100 let chovu zvířat a historie výzkumu pro jeho podporu. Záštitu nad akcí převzal starosta Městské části Praha 22 Martin Turnovský.

V úterý 6. listopadu ve 14 hodin se uskutečnila vernisáž výstavy "Společné století" (Historie chovu hospodářských zvířat a výzkum pro jeho podporu), kterou pořádá Výzkumný ústav živočišné výroby. Výstavu můžete navštívit v Uhříněveském muzeu až do 23. listopadu 2018. Rádi vás přivítáme. Ještě předtím se konala v Divadle U22 konference 100 let chovu zvířat a historie výzkumu pro jeho podporu, jejíž součástí bylo vydání infobrožury. Záštitu nad akcí převzal starosta Městské části Praha 22 Martin Turnovský.

Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i.  (VÚŽV) je již 67 let hlavní vědeckou výzkumnou institucí v České republice, která působí v oborech zootechnického výzkumu a biologických a biotechnologických základů živočišné výroby. Po celé období své existence plnil roli klíčové expertní instituce, vycházel z nejnovějších výsledků vědy a výzkumu, formoval podobu moderní živočišné výroby a přispíval k jejímu úspěšnému vývoji jako nezbytné součásti národní potravinové bezpečnosti a soběstačnosti.

VÚŽV byl založen v roce 1951 jako jeden z pěti specializovaných výzkumných ústavů. Navázal na činnost Ústavu pro zhospodárnění zemědělské práce, založeného v roce 1928 při školním statku Vysoké školy zemědělské v Uhříněvsi. S cílem přinášet nové poznatky z oboru zemědělského stavitelství  a techniky se začalo v roce 1921 budovat vlastní výzkumné pracoviště v Uhříněvsi – Netlukách nedaleko Prahy v objektech někdejšího velkostatku knížecí rodiny Liechtensteinů.

Zde byly navrhovány a metodicky zkoušeny nové pracovní postupy v zemědělství a na základě získaných výsledků vznikaly obecně platné směrnice.

V rámci oslav stého výročí založení československého státu připravil VÚŽV projekt „Výzkum chovu hospodářských zvířat v minulosti a dnes“. Cílem je připomenout historii živočišné výroby v samostatné republice a význam výzkumu pro rozvoj této produkce. Ve spolupráci s kurátorem Uhříněveského muzea Ing. M. Klichem, organizuje VÚŽV v Uhříněveském muzeu ve dnech 6. až 23. listopadu 2018 výstavu na téma „Historie chovu hospodářských zvířat a výzkum pro jeho podporu“.

Vytvořeno: 7. 11. 2018
Poslední aktualizace: 7. 11. 2018 17:33