Uhříněveský zpravodaj 9/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,48 MB)

Dnes je pátek, 21. 9. 2018, 4:56:40

Dnes je 21.9.2018

Svátek má Matouš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Zítra má svátek Darina

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Evropský den bez aut

21. 9. 2018

oblacnosde

Bude skoro jasno až polojasno, od západu postupně až oblačno a místy přeháňky, ojediněle bouřky. Denní teploty 26 až 30°C. Noční teploty 13 až 9°C.

Získali jsme 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017

Typ: Aktuality
a obdrželi šek na 800.000 Kč ve formě neinvestičních dotací pro realizaci proseniorských aktivit.

V úterý 17. října 2017 si tajemnice Olga Jandová převzala diplom za 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017, ke kterému náležel i šek na neinvestiční dotaci pro realizaci proseniorských aktivit.

Tajemnice Olga Jandová

Obce, města i městské části z celé ČR soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. Za MPSV předal ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze.

„Jednou z nejlepších cest jak si zachovat obyvatele, s jejichž odlivem se potýkají zejména malé obce, je právě prostředí přátelské rodinám a seniorům. Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje toto dotační řízení, aby obcím pomohlo v přípravě na demografické změny,“ řekla ministryně Michaela Marksová.

„Tímto způsobem se snažíme podporovat obce a města v jejich aktivitách, které jsou zaměřené na zlepšení služeb pro rodiny a seniory v menších regionech,“ dodal náměstek ministryně Tomáš Petříček.

Prvním rokem MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlásilo soutěž Obec přátelská seniorům.  Soutěže se účastnilo 36 obcí, které byly také rozděleny podle počtu obyvatel do pěti velikostních kategorií.

Vytvořeno: 18. 10. 2017
Poslední aktualizace: 16. 5. 2018 08:51