Uhříněveský zpravodaj 12/2018 (formát PDF, velikost souboru 3,61 MB)

Dnes je pondělí, 17. 12. 2018, 9:40:19

Dnes je 17.12.2018

Svátek má Daniel

Zítra má svátek Miloslav

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Mezinárodní den migrantů

17. 12. 2018

zata

Bude převážně zataženo nízkou oblačností nebo mlhavo, na horách a ojediněle i v nižších polohách až skoro jasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty 0 až -4°C.

Získali jsme 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017

Typ: Aktuality
a obdrželi šek na 800.000 Kč ve formě neinvestičních dotací pro realizaci proseniorských aktivit.

V úterý 17. října 2017 si tajemnice Olga Jandová převzala diplom za 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017, ke kterému náležel i šek na neinvestiční dotaci pro realizaci proseniorských aktivit.

Tajemnice Olga Jandová

Obce, města i městské části z celé ČR soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. Za MPSV předal ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze.

„Jednou z nejlepších cest jak si zachovat obyvatele, s jejichž odlivem se potýkají zejména malé obce, je právě prostředí přátelské rodinám a seniorům. Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje toto dotační řízení, aby obcím pomohlo v přípravě na demografické změny,“ řekla ministryně Michaela Marksová.

„Tímto způsobem se snažíme podporovat obce a města v jejich aktivitách, které jsou zaměřené na zlepšení služeb pro rodiny a seniory v menších regionech,“ dodal náměstek ministryně Tomáš Petříček.

Prvním rokem MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlásilo soutěž Obec přátelská seniorům.  Soutěže se účastnilo 36 obcí, které byly také rozděleny podle počtu obyvatel do pěti velikostních kategorií.

Vytvořeno: 18. 10. 2017
Poslední aktualizace: 16. 5. 2018 08:51