Uhříněveský zpravodaj 11/2017Aktuální číslo - PDF ke stažení

Dnes je úterý, 21. 11. 2017, 7:10:58

Dnes je 21.11.2017

Svátek má Albert

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den filosofie
  • Světový den televize
  • Světový den pozdravů

Zítra má svátek Cecílie

21. 11. 2017

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, na SV od 600m srážky sněhové. Denní teploty 5 až 9°C. Noční teploty 4 až 0°C.

Získali jsme 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017

Typ: náš tip | Aktuality
a obdrželi šek na 800.000 Kč ve formě neinvestičních dotací pro realizaci proseniorských aktivit.

V úterý 17. října 2017 si tajemnice Olga Jandová převzala diplom za 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017, ke kterému náležel i šek na neinvestiční dotaci pro realizaci proseniorských aktivit.

Tajemnice Olga Jandová

Obce, města i městské části z celé ČR soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. Za MPSV předal ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze.

„Jednou z nejlepších cest jak si zachovat obyvatele, s jejichž odlivem se potýkají zejména malé obce, je právě prostředí přátelské rodinám a seniorům. Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje toto dotační řízení, aby obcím pomohlo v přípravě na demografické změny,“ řekla ministryně Michaela Marksová.

„Tímto způsobem se snažíme podporovat obce a města v jejich aktivitách, které jsou zaměřené na zlepšení služeb pro rodiny a seniory v menších regionech,“ dodal náměstek ministryně Tomáš Petříček.

Prvním rokem MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlásilo soutěž Obec přátelská seniorům.  Soutěže se účastnilo 36 obcí, které byly také rozděleny podle počtu obyvatel do pěti velikostních kategorií.

Vytvořeno: 18. 10. 2017
Poslední aktualizace: 20. 10. 2017 10:14