Uhříněveský zpravodaj 6/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,65 MB)

ANKETA K VYPLNĚNÍ DO 15. 9.

Anketa k vyplnění do 15. září 2018

Dnes je úterý, 19. 6. 2018, 6:51:33

Dnes je 19.6.2018

Svátek má Leoš

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Den rovnosti žen a mužů

Zítra má svátek Květa

Státní svátky a významné dny na zítřek:

• Světový den uprchlíků

19. 6. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 24 až 28°C. Noční teploty 16 až 12°C.

Získali jsme 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017

Typ: Aktuality
a obdrželi šek na 800.000 Kč ve formě neinvestičních dotací pro realizaci proseniorských aktivit.

V úterý 17. října 2017 si tajemnice Olga Jandová převzala diplom za 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017, ke kterému náležel i šek na neinvestiční dotaci pro realizaci proseniorských aktivit.

Tajemnice Olga Jandová

Obce, města i městské části z celé ČR soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. Za MPSV předal ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze.

„Jednou z nejlepších cest jak si zachovat obyvatele, s jejichž odlivem se potýkají zejména malé obce, je právě prostředí přátelské rodinám a seniorům. Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhlašuje toto dotační řízení, aby obcím pomohlo v přípravě na demografické změny,“ řekla ministryně Michaela Marksová.

„Tímto způsobem se snažíme podporovat obce a města v jejich aktivitách, které jsou zaměřené na zlepšení služeb pro rodiny a seniory v menších regionech,“ dodal náměstek ministryně Tomáš Petříček.

Prvním rokem MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlásilo soutěž Obec přátelská seniorům.  Soutěže se účastnilo 36 obcí, které byly také rozděleny podle počtu obyvatel do pěti velikostních kategorií.

Vytvořeno: 18. 10. 2017
Poslední aktualizace: 16. 5. 2018 08:51