Uhříněveský zpravodaj 2/2018

Dnes je čtvrtek, 22. 2. 2018, 23:47:03

Dnes je 22.2.2018

Svátek má Petr

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Mezinárodní den skautů - Den sesterství
  • Den obětí zločinu

Zítra má svátek Svatopluk

22. 2. 2018

zata

Bude oblačno až zataženo, ojediněle sněžení, zpočátku skoro jasno až polojasno. Denní teploty -2 až 2°C. Noční teploty -6 až -10°C.

Změny parkování v centru Uhříněvsi od února 2018

Typ: ostatní | náš tip
Parkování s hodinamiParkování na Novém nám. bude od února 2018 spadat pod magistrát, u Lékařského domu bude nutno použít parkovací hodiny/kotouč.

Od 1. 2. 2018 se mění provozovatel parkovišť v naší městské části. Jedná se o parkoviště na obou stranách Nového náměstí a parkoviště u obytného souboru VIVUS 2, na okraji ulice Františka Diviše. Tato parkoviště se od výše uvedeného termínu vrací do správy Magistrátu hl. m. Prahy a budou součástí městského parkovacího systému.

Pro naší městskou část však stále platí, že parkoviště budou i nadále přístupná všem motoristům, platit se bude stejně jako dosud jen ve všední dny od 8:00 do 17:00 hod., mimo tuto dobu a o víkendech bude stále parkování zdarma. Cena za hodinu parkování je také na pražské poměry výhodná, činí 10,-Kč / hod.

Městská parkoviště

Parkoviště jsou osazena novými automaty

Parkovné je možno platit přes mobilní aplikaci, kontaktní i bezkontaktní platební kartou a v hotovosti. Automat po zaplacení vydá účtenku, tu však nemusíte mít jako dosud v autě, je to pouze doklad pro parkujícího, kontrola bude probíhat firmou Eltodo a městskou policií dle registrační značky vozidla.

Parkování u Lékařského domu

Ve stejném termínu dojde ke změně parkovacího režimu i na parkovišti u Lékařského domu.

Část parkoviště bude upravena tak, aby co nejvíce vyhovovala pacientům jedoucím do Lékařského domu. Proto zde bude časově omezené parkování s hodinami ve vozidle, jako např. před školou na nám. Bří. Jandusů nebo u MŠ v Pitkovicích. Prosíme řidiče, aby tato místa zbytečně neblokovali, vezete-li nemocné dítě nebo starší občany k lékaři, je skutečně nutné parkovat co nejblíže. A i z tohoto důvodu bude Policie ČR a Městská policie hned od počátku řidiče nerespektující dopravní značení pokutovat. Stejně jako u ostatních parkovišť platí toto omezení pouze ve všední dny od 8:00 do 17:00 hod.

Pakoviště Lékařský dům

Vzhledem k nutnosti zajištění parkování lékařů co nejblíže jejich ordinacím, např. vzhledem k nutnému zajištění návštěvní služby u pacientů, bude část parkoviště rezervována pro vozidla „s povolením MČ Praha 22“, což budou právě vozidla lékařů.

Parkování s hodinamiParkování s hodinami

Papírové parkovací hodiny lze zakoupit v papírnictví na rohu Přátelství a V Potokách (cca 15 Kč), plastové hodiny sloužící v zimě jako škrabka budou k dostání na Novém nám. v prodejně autobaterií (cca 70 Kč). Lze použít i hodiny domácí výroby, případně je nakreslit na jakýkoli papír nebo jen zapsat datum a čas příjezdu.

Souhrnné informace

Od 1. 2. 2018 provozuje parkoviště na Novém náměstí a v ulici Františka Diviše Technická správa komunikací. Ta bude zajišťovat i výměnu dopravních značek, kontrolu vozidel (nikoli naše městská policie), provoz automatů apod. Veškeré dotazy tedy směřujte na TSK.

Při poruše automatu volejte na číslo, které je na něm pro tento případ uvedené.

Mapky parkovišť s informacemi již jsou zaneseny na www.parkujvklidu.cz.

Nové automaty budou ze začátku fungovat na platbu hotovostí a platební kartou. Virtuální parkovací hodiny (platba přes mobilní aplikaci) budou, dle informací TSK, zprovozněny později.

Staré automaty budou postupně odstraněny a ekologicky zlikvidovány.

Zdroj: Mapy.cz

Vytvořeno: 15. 1. 2018