Uhříněveský zpravodaj 9/2018 (formát PDF, velikost souboru 6,48 MB)

Dnes je sobota, 22. 9. 2018, 3:12:58

Dnes je 22.9.2018

Svátek má Darina

Státní svátky a významné dny na dnešek:

• Evropský den bez aut

Zítra má svátek Berta

22. 9. 2018

oblacnosde

Bude polojasno až oblačno, ojediněle přeháňky. Denní teploty 14 až 18°C. Noční teploty 10 až 6°C.

ZŠ U Obory má zbrusu nový pavilon

Typ: Aktuality
Novostavba má devět kmenových tříd, třídu na dělenou výuku jazyků, kabinety, sociální zázemí a sklad sportovního náčiní. Celý pavilon je bezbariérový, se samostatným vchodem a šatnami.

V pátek 31. srpna 2018 byl slavnostně otevřen nový pavilon ZŠ U Obory. Bylo nám ctí na něm přivítat vedení Magistrátu hl. m. Prahy - radní pro školství Irenu Ropkovou. Přestřižení pásky se vedle ní ujal starosta MČ Prahy 22 Martin Turnovský s ředitelkou školy Ivanou Vodičkovou. V projevech bylo vysloveno mnoho poděkování, jedno z nich i radnímu Petru Semeniukovi, který se o realizaci stavby staral a byla zmíněna i nutnost další investice HMP do nové ZŠ Romance, kterou magistrát připravuje na základě požadavku MČ Praha 22. První prohlídku školy si nenechali ujít i místostarostové Jiří Knotek, Michal Selinger, radní Milan Coller, Jiří Matyášek a také někteří zastupitelé, učitelé i žáci a starostové z našeho správního obvodu.

Veřejnost si nový pavilon může prohlédnout v pondělí 3. září 2018 od 15 hodin na Dni otevřených dveří.

Novostavba má devět kmenových tříd, třídu na dělenou výuku jazyků, kabinety, sociální zázemí a sklad sportovního náčiní. Celý pavilon je bezbariérový, se samostatným vchodem a šatnami. V nové budově se budou od září učit nejmenší děti – prvňáčci, druhý a třetí ročník.

Nové třídy jsou vybaveny tabulemi s interaktivním diaprojektorem, výškově nastavitelnými lavicemi a židlemi a nábytkem pro uložení pomůcek a nechybí zde ani dokovací stanice pro notebooky učitelů. V budově je výtah pro osoby se sníženou pohyblivostí a ke splachování bude používána přednostně dešťová voda. Díky navýšení prostor může škola přetvořit tři učebny v původní budově na odborné třídy pro výuku jazyků, přírodovědy a polytechnickou výchovu.

Navýšení kapacity o 300 dětí ZŠ U Obory je nejvyšší infrastrukturní investicí MČ Praha 22 za poslední čtyři roky. Celková výše dotací činí 75 mil. Kč vč. DPH. Většina, 58 mil. Kč, je financována z dotace OP Praha Pól růstu, zbytek z investiční rezervy HMP. MČ Praha 22 do stavby investovala 4,7 mil Kč. Objekt má tři nadzemní podlaží a se stávající budovou je propojen chodbou. Jeho celková užitná plocha je 1 307 m2.

Výuka zde probíhá od roku 1934, škola byla podobně velká jako dnes otevřený pavilon. Ten je už druhý v pořadí. Poprvé se rozšiřovalo o osm tříd roku 2011. K 1. září 2018 bude kapacita školy 970 žáků.

Reportáž Praha TV

Vytvořeno: 1. 9. 2018