4. kulatý stůl navštívili zajímaví hosté, probrali jsme dopravu

6. 12. 2017 ve Veřejné jídelně

Ve středu 7. prosince proběhl 4. kulatý stůl pod patronací starosty Martina Turnovského. Ten zde ale nebyl jediným starostou. Pozvání přijali i zástupci Prahy 15, 11, Dolních Měcholup, Petrovic a Říčan. Všichni si vyslechli novinky od odborníků z Magistrátu hl. města Prahy a Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy k posunu v přípravě dostavby Pražského okruhu. Prezentoval se i plán na výstavbu Hostivařské spojky, spolupráce starostů v boji za urychlení výstavby 511 a říčanská novinka - zákaz tranzitu kamionů.

Program zahrnoval i informace čistě lokální - připravovaná nová parkoviště a prezentaci studie, jak by jednou mohlo vypadat okolí Normy. Studie vznikla na základě prvotních návrhů dvou nezávislých projektů v blízkém sousedství, které byly nadimenzované a MČ se díky ní bude snažit o výrazné snížení objemu navrhované zástavby.

Shrnutí faktů, brožuru a odpovědi na zaslané otázky k probraným tématům zveřejníme do konce měsíce.

Datum vložení: 11. 12. 2017 15:04
Datum poslední aktualizace: 11. 12. 2017 15:05