"Být nejlepší městskou částí pro podnikání není jen ocenění. Je to závazek," říká starosta MČ Praha 22 Tomáš Kaněra

Předávání ocenění.

Městská část Praha 22 se umístila ve srovnávacího výzkumu Analytické agentury Datank na prvním místě mezi všemi pražskými městskými částmi (MČ). Získala tím čestný podnikatelský titul MĚSTO PRO BYZNYS, který vyhlašuje týdeník Ekonom. Po 12 letech se tak znovu probojovala do čela.

"Být nejlepší pražskou městskou částí pro podnikání, to není jen oceněnění. To je závazek," usmívá se starosta MČ Praha 22 Tomáš Kaněra (Hnutí ANO). "Pro podnikatelské prostředí je důležité, že nám tu žije hodně mladých lidí. Máme také největší nárůst počtu obyvatel v Praze a tím i nejvyšší počet dokončených bytů na 1000 obyvatel. Součástí hodnocení bylo 28 kritérií, z toho téměř polovinu tvořil přístup veřejné správy. A tady mě těší, že jsme obstáli i při tzv. mystery testování úředníků. Rád bych proto tímto poděkoval všem zaměstnancům úřadu za skvělou práci,“ chválí práci svého úřadu starosta Kaněra.

„V celorepublikovém vyhodnocení se na prvních místech umístily regiony okolo velkých měst, kde jsou mladí lidé a podnikatelsky založené osoby,“ říká David Pavlát, projektový ředitel soutěže. Podle něj je počet uchazečů o zaměstnání v přepočtu na ekonomicky aktivní obyvatelstvo na Praze 22 v rámci Prahy nadprůměrný, takže podnikatelé tu mají větší možnost výběru. Index stáří, tedy poměr mezi lidmi nad 65 let k počtu lidí do 14 let, je v této MČ nejnižší, což je příslibem rozvoje podnikání i do budoucna. "Skóring úředních hodin, tedy doba, kdy si podnikatelé, ale nejen oni, mohou přijít na úřad vyřídit vše potřebné pro své podnikání, je zde v rámci Prahy pak vysoce nadprůměrný," uznává ředitel Pavlát.

Více o ocenění: https://www.mestoprobyznys.cz/actuality/nejlepsi-mestskou-casti-pro-podnikani-je-praha-22/

Datum vložení: 7. 6. 2022 22:00
Datum poslední aktualizace: 10. 6. 2022 14:32