Pietní vzpomínka na židovské občany

V Uhříněvsi se v neděli 13. 9. 2015 konala historicky první pietní vzpomínka na členy uhříněveské židovské obce.

V Uhříněvsi se v neděli 13. 9. 2015 konala historicky první pietní vzpomínka na členy uhříněveské židovské obce. Četly se jména některých židovských občanů, kteří byli ve svátek židovského Nového roku Roš hašana 12. září 1942 deportováni Transportem Bg do Terezína. A proč jen některých? Seznam je moc dlouhý.

V Obřadní síni Legionářského domu na Husově náměstí se sešli starosta Martin Turnovský, zástupci starosty Jiří Pařízek a Jiří Knotek, radní Michal Selinger, vedoucí OSVZ Zdeňka Žaludová, kurátor muzea Michal Klich a aktivní pamětnice Libuše Votavová. Chybět nemohli ani uhříněveští faráři Jaroslaw Batóg a Jiří Ort a plno čestných hostů.

Akci pořádala Rada Městské části Praha 22, římskokatolická farnost a sbor Českobratrské církve evangelické ve spolupráci s Občanským spolkem Uhříněves a 162.ZO Českého svazu bojovníků za svobodu.

V programu vystoupil pěvecký sbor Hlahol z Tábora pod taktovkou Hany Schläferové.

Datum vložení: 14. 9. 2015 14:09
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2016 5:34