Praha 22 bude mít novou základní školu

Rada Hlavního města Prahy schválila 26. srpna 2016 zařazení školního areálu do kapitálových výdajů rozpočtu města na rok 2016. Pro Prahu 22 to znamená, že pražský magistrát udělal první krok k postavení zcela nové základní školy v Uhříněvsi.

Rada Hlavního města Prahy schválila na konci srpna zařazení školního areálu do kapitálových výdajů rozpočtu města na rok 2016 ve výši 1 mil. Kč k zahájení investorské a projektové přípravy stavby. Pro Prahu 22 to znamená, že pražský magistrát udělal první krok k postavení zcela nové základní školy v Uhříněvsi s třemi třídami v každém ročníku pro první i druhý stupeň, školní kuchyní a jídelnou, tělocvičnou a venkovním oddychovým a sportovním zázemím.

Podle demografické studie a studie Institutu plánování a rozvoje Prahy se deficit 900 míst v kapacitě ZŠ v Praze 22 projeví v roce 2020. Městská část Praha 22 proto na jaře 2016 schválila odkoupení pozemku pro novou školu za více než 25 mil. Kč. Škola za zhruba 320 milionů Kč bude patřit mezi nejvýznamnější stavby v rámci školství v Praze.

Nová škola se bude jmenovat Romance. Tento název byl jedním z nejvíce navrhovaných v anketě mezi obyvateli Prahy 22 a okolí, která proběhla na jaře 2016. Romanci lidé navrhovali pro poeticky znějící název a stejnojmenné bytové projekty postavené v okolí.

Současná kapacita základních škol by podle odhadů neměla stačit už příští školní rok. Proto začíná v ZŠ U Obory dostavba nového pavilonu s 9 učebnami, včetně zázemí pro učitele, relaxačních zón, šaten a sociálního zařízení. Nový pavilon bude propojen se stávající budovou školy a po jeho otevření v září 2017 bude kapacita školy navýšena z 550 na 850 žáků.

Datum vložení: 30. 8. 2016 11:53
Datum poslední aktualizace: 4. 1. 2017 6:31