Praha 22 má nové čtyři třídy na základní škole. Druhá přístavba ZŠ Jandusů byla otevřena

7. 12. 2015 ZŠ nám. Bratří Jandusů

V Uhříněvsi byla 7. prosince otevřena přístavba ZŠ nám. Bratří Jandusů. Slavnostního přestřižení pásky se ujal starosta Prahy 22 Ing. Martin Turnovský spolu s ředitelem školy Mgr. Jiřím Měchurou. Uvedli tak v provoz další čtyři třídy, které škola nutně potřebovala.

V pondělí 7. prosince 2015 se konalo slavnostní otevření montované stavby se čtyřmi třídami, která byla připojena na dva roky starý pavilon. Stavba vznikla na místě původní budovy školní družiny zvané Matulka a trvala zhruba pět měsíců. Učebny i zázemí, které je krásně barevné a splňuje nepřísnější nároky, si prohlédli i členové Rady městské části, bývalá ředitelka i její současní kolegové a veřejnost.

Aby zprovoznění pavilonu bylo slavnostnější, zazpíval přípravný sbor Jiskřička, který letos oslaví 30. výročí. Holky a kluci si dokonce k této příležitosti složili vlastní text.

Škole se touto přístavbou navýšila kapacita na 780 žáků. Pokryje tak obrovský nárůst počtu žáků - za posledních šest let o 55%. Stavba byla financována z rozpočtu městské části Praha 22 a Magistrátu hl. m. Prahy, kterým ředitel Měchura poděkoval a přidal přání: „Zůstaňte nám nakloněni i nadále. Zázemí školy není na takový nárůst žáků připraveno a je velmi žádoucí výstavba montované haly, která by nabízela odpovídající podmínky pro výuku tělesné výchovy.“

Datum vložení: 7. 12. 2015 16:11
Datum poslední aktualizace: 7. 12. 2016 5:49