Praha 22 má nového starostu i celou radu

Ve středu 14. listopadu 2018 jmenovali zastupitelé zvolení v říjnových komunálních volbách do funkcí sedm nových radních. Prahu 22 povede starosta Vojtěch Zelenka, zastupovat ho budou Kateřina Erbsová a Pavel Kosař.

Ve středu 14. listopadu 2018 jmenovali zastupitelé zvolení v říjnových komunálních volbách do funkcí sedm nových radních. Prahu 22 povede starosta Vojtěch Zelenka, zastupovat ho budou Kateřina Erbsová a Pavel Kosař.

Složení nové rady vychází z koaliční spolupráce mezi STAN + Svobodní a Praha 22. Naše město., které sdružuje zastupitele za TOP 09, Piráty, KDU-ČSL a nezávislé kandidáty. Společně má tato koalice 14 křesel v 25 členném zastupitelstvu. V opozici zůstalo hnutí Pro Prahu, ODS a ANO 2011.

Starostou se stal Vojtěch Zelenka, 35letý lídr STAN, který bude tuto funkci vykonávat poprvé. První místostarostkou byla zvolena Kateřina Erbsová (39), nezávislá kandidátka zvolená za Praha 22. Naše město., která již v minulosti byla členkou rady Prahy 22 a dalším místostarostou Pavel Kosař, 32letý nezávislý kandidát za STAN, který získal od voličů nejvyšší počet hlasů.

Do zbylých křesel v Radě městské části Praha 22 usedne Radovan Koutský (60) za Svobodné, Ivo Krátký (48) nezávislý kandidát zvolený za Praha 22. Naše město., Ondřej Lagner (28) nezávislý kandidát za STAN a Štěpán Zmátlo (41) KDU-ČSL zvolený za Praha 22. Naše město.

Všech sedm členů rady bude zastávat uvolněné funkce. Rozdělení oblastí, které budou mít jednotliví radní ve své gesci, sdělí nová rada v programovém prohlášení.

Datum vložení: 15. 11. 2018 12:33
Datum poslední aktualizace: 15. 11. 2018 12:35