Praha Uhříněves má svou turistickou vizitku

Skvělá zpráva pro turisty - sběratele samolepek a razítek.

Skvělá zpráva pro turisty - sběratele samolepek a razítek. Uhříněves se připojila do seznamu turisticky atraktivních míst v České republice, které nálepku prodávají návštěvníkům. Vizitku číslo 3644 můžete zakoupit v Otevřeném informačním centru (OIC) na Novém náměstí za 12 Kč. A nezapomeňte si doma svůj turistický deník, protože razítko s uhříněveským erbem v něm nemůže chybět!

OIC se blíží první výročí otevření a radnice Prahy 22 se snaží rozšiřovat nabídku služeb, které poskytuje. Kromě těch „úřednických“ se rozběhly bezplatné poradny a došla řada i na podporu turistiky. O samolepky si řekli sami návštěvníci svoji poptávkou a potvrdil ji i výsledek dotazníku, v němž lidé hodnotili roční fungování centra. Turistická vizitka je první vlaštovkou, následovat bude vydání mapy Uhříněvsi, představení vycházkových okruhů po okolí a nabídka cyklistické mapy regionu.

Turistický pochod 5. 4. 2016 aneb ještě více razítek

V úterý 5. dubna 2016 můžete získat do deníku další razítka v cíli pochodu s Klubem českých turistů. Trasa dlouhá 9,5 km povede z Toulcova dvora přes hradiště Šance nad Hostivařskou přehradou do Dubečku. Cíl výletu bude v Uhříněveském muzeu. Každý na startu (16:30 – 19:00) obdrží mapku s popisem trasy a pak půjde svým tempem do cíle, kde mezi 18:30 a 21:00 může získat razítka KČT a uhříněveskou vizitku.

Co je Turistická vizitka a deník?

Turistická vizitka je samolepka, kterou sběratelé lepí do deníku (lze zakoupit v OIC za 50 Kč), aby si vytvořili album z cest. K obrázku navštíveného místa připojí razítko a podrobnosti z cesty. Součástí vizitky je čárový kód, díky kterému bude vytvořen váš osobní přehled navštívených míst s internetovým účtem. Deník si koupíte jen napoprvé, další vám již zašlou zdarma. Pro dospělé je to přehledný seznam vzpomínek, pro děti motivace k výletu. Protože orazítkovat si deník, celé ruce i čelo je prostě zábava.

Otevřené informační centrum, Nové náměstí 1250, Praha  - Uhříněves

Po – Čt 7:30 – 19, Pá 7:30 – 14, So 8:30 - 14