Připomínky MČ Prahy 22 k chystaným změnám v Pražské integrované dopravě

Připomínky, které MČ Praha 22 uplatnila v souvislosti s navrhovanými změnami.

Rádi bychom Vás informovali, že ROPID připravuje k 1. 7. 2016 změny v Pražské integrované dopravě (PID), které se dotknou i občanů MČ Praha 22. Městské části byly vyzvány, aby zaslaly své připomínky.

MČ Praha 22 uplatnila v souvislosti s výše uvedenou přípravou změn tyto připomínky:

a) zachování současných spojů autobusové linky č. 232 především v dopravních špičkách
b) vedení autobusové linky č. 232 alternativně k nádraží Uhříněves a alternativně i do Kolovrat
c) posílení kapacity spojů mezi zastávkami Háje a Nové náměstí v době dopravních špiček
d) využití zastávek Na Blanici a Na Vrchách k zastavování i regionálních autobusových linek (č. 383 apod.)
e) posílení kapacity v úseku zastávek V Kuťatech a Za Podjezdem prodloužením autobusové linky č. 265 (obousměrně) z konečné stanice v Kolovratech na konečnou stanici Nádraží Uhříněves
f) podnět k diskuzi o zajíždění autobusové linky č. 267 k Nádraží Uhříněves
g) navýšení vlakové kapacity trati Praha – Benešov na území Prahy především v ranní špičce.

Ing. Jiří Pařízek
zástupce starosty