Skupina bývalých radních Prahy 22 zablokovala projednávání bodu, který obsahoval informace o trestněprávním konání minulého vedení radnice

Zastupitelstvo Prahy 22

První letošní zasedání zastupitelstva MČ Praha 22 skončila ve středu 9. 3. ještě, než začalo. Skupina bývalých radních, spojených s kauzami kolem problémových školských projektů, se pokusila nejprve neúspěšně stáhnout bod o kauzách podzemní školce V Bytovkách a poté obstruovala hlasování.

První letošní zasedání zastupitelstva MČ Praha 22 skončila ve středu 9. 3. ještě, než začalo. Skupina bývalých radních, spojených s kauzami kolem problémových školských projektů, se pokusila nejprve neúspěšně stáhnout bod o kauzách podzemní školce V Bytovkách a poté obstruovala hlasování, aby nebyl přijat program ZMČ. Zasedání tím bylo ukončeno a odloženo o 14 dní.

Inkriminovaným bodem byl bod č.12, který obsahoval informaci o projektu podzemní školky V Bytovkách, proti které od samého začátku vystupují místní lidé, protože nezohledňuje občanské připomínky. Minulé vedení přesto projekt prosazovalo, třebaže nemá dodnes platné stavební povolení a z původních 90 mil. Kč se jeho cena vyšplhala na více jak čtvrt miliardy Kč.

Bod č.12, kvůli kterému bylo zasedání ZMČ zrušeno, měl obsahovat též informace o podezřeních, vztahujících se k výběrovému řízení, v němž byl za minulého starosty V.Zelenky (STAN) vybrán zhotovitel projektové dokumentace LAMBDA studio s.r.o. Zřejmě právě tyto informace, které se skupina bývalých radních dozvěděla před zasedáním, způsobily, že zablokovali jeho veřejné projednávání.

Mně osobně nejvíc mrzí, že blokaci programu provedli ti, kteří se doposud nejvíc zaklínali transparentnosti a otevřenou komunikací radnice,“ postěžoval si starosta Prahy 22 Tomáš Kaněra (ANO). „Argumentace, že to celé shodili proto, že jsme nezměnili pořadí bodů, a tak by musela skupinka občanů čekat na jiný bod  velice dlouho, byl jen chatrnou výmluvou. Tito občané počítali s tím, že přijdou na řadu až později večer a navíc jsme s nimi měli tříhodinové jednání už minulý týden.“

Zasedání ZMČ musí být podle jednacího řádu znovu zorganizováno do 15 dnů. Bude pravděpodobně obsahovat stejné body a tedy i stejné citlivé informace o zodpovědnosti konkrétních radních.

TZ - Skupina bývalých radních zablokovala jednání ZMČ

TZ - Skupina bývalých radních Prahy 22 zablokovala projednávání programu ZMC.doc
Typ souboru: DOC dokument, Velikost: 90 kB
Datum vložení: 11. 3. 2022 10:06