V soutěžích Úřad roku půl na půl a Obec přátelská seniorům se Praha 22 umístila na 2. místech

V říjnu 2017 proběhlo předávání cen vítězům v soutěžích „Úřad roku půl na půl – respekt k rovným příležitostem“ a „Obec přátelská seniorům“. V obou soutěžích jsme obsadili stříbrné příčky ve svých kategoriích.

V říjnu 2017 proběhlo předávání cen vítězům v soutěžích „Úřad roku půl na půl – respekt k rovným příležitostem“ a „Obec přátelská seniorům“. V obou soutěžích jsme obsadili stříbrné příčky ve svých kategoriích.

Úřad roku půl na půl – respekt k rovným příležitostem

Vyhlášení proběhlo 3. října 2017 v klášterní usedlosti Spiritka, zařízení Ministerstva vnitra, které soutěž pořádá. Cenu za 2. místo v kategorii obcí II.-III. typu si za MČ Praha 22 převzala vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Zdeňka Žaludová a spolu se svou kolegyní Evou Roupcovou přednesly příklady dobré praxe v naší městské části.

Vyhlášení proběhlo v rámci konference Rovné příležitosti, slaďování pracovního a rodinného života.
Soutěž o nejlepší úřad s rovnými příležitostmi pro ženy a muže organizuje Ministerstvo vnitra České republiky ve spolupráci s  Alternativou 50+, o.p.s., Fórem 50 %, o.p.s., a Gender Consulting, s. r. o. Cílem soutěže je monitoring a podpora zavádění politiky rovnosti žen a mužů a principů gender mainstreamingu do práce úřadů veřejné správy v České republice. Soutěže se může zúčastnit jakýkoliv úřad veřejné správy na obecní, městské i krajské úrovni.

Obec přátelská seniorům

V úterý 17. října 2017 si tajemnice ÚMČ Prahy 22 Olga Jandová převzala diplom za 2. místo v soutěži Obec přátelská seniorům 2017, ke kterému náležel i šek na neinvestiční dotaci pro realizaci proseniorských aktivit v hodnotě 800.000 Kč.

Obce, města i městské části z celé ČR soutěžily o finanční dotaci na aktivity, které podpoří seniory v regionech. Za MPSV předal ocenění a šeky vítězům náměstek člena vlády Tomáš Petříček spolu se zástupci dalších organizací v Hrzánském paláci v Praze.

Prvním rokem MPSV ve spolupráci s Radou vlády pro seniory a stárnutí populace a Sdružením místních samospráv vyhlásilo soutěž Obec přátelská seniorům.  Soutěže se účastnilo 36 obcí, které byly také rozděleny podle počtu obyvatel do pěti velikostních kategorií.

Datum vložení: 18. 10. 2017 11:05
Datum poslední aktualizace: 20. 10. 2017 12:31